FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Echipa ideala

«123»
weeezer_2012.06.2006 08:23

poate ar fi trebuit facut topicul abia la sfarsitul Campionatului Mondial, da' nu-mi nimic, il completam si atunci...

cer scuze de la inceput dk deja exista un thread in acest sens...

 

si acuma, sa intru-n paine... cum vedeti voi echipa momentului, la ora asta? cu jucatori din toata lumea...

io zic asa (si sry pt subiectivism)

 

Buffon

 

Beletti Goian J. Terry A. Cole

 

Messi Juninho Ronaldinho Joaquin

 

Henry Eto'o

 

na bine, si sa nu ziceti ca sunt io prea roman/stelist ca l-am pus pe Goian, fie Nesta (da rezerva :D)

bodanelu12.06.2006 08:34

la mijloc in loc de Juninho l`as pune ori pe Gerrard or pe Lampard

Motanu D12.06.2006 08:48

Buffon

 

Ogararu Goian J. Terry A. Cole

 

Juninho Gerrard Lampard Ronaldinho

 

Henry Robben

weeezer_2012.06.2006 09:00

am vrut si io sa-l pun pe Ogararu da mi-a fost sa nu mi se zica k exagerez :oops:

***alex***12.06.2006 09:34

Iker Casillas

 

Gary Neville John Terry Alesandro Nesta R. Carlos

 

C.Ronaldo Ronaldinho Kaka Sebastian Schweinsteiger

 

Ronaldo Henry

jeri12.06.2006 09:50

Buffon

 

Zambrota,Puyol,Nesta,A.Cole

 

L.Messi,Lampard,Ballack

 

Ronaldinho

 

Eto'o,Henry

axl2312.06.2006 09:57

casillias / khan

 

hleb - j.terry - nesta - a.cole

 

figo - lampard - ballack

 

Ronaldinho - nedved

 

Henry

Dj12.06.2006 10:02

ceh

cafu terry ferdinand r. Carlos

c Ronaldo lampard gerard robben

Henry Ronaldinho

alex_Ra212.06.2006 10:31

Buffon

 

Ogararu Cannavaro Terry Zambrotta

 

Gerrard Radoi Ronaldinho

 

Drogba L.Toni Henry

I.N.Money12.06.2006 13:19

Eu as merge pe mana lor:

Lee Woon Jae

Miguel,Cannavaro,Nesta,Lahm

Schweinsteiger,Lampard,Gerrard,Robben

Pauleta,Drogba

radooku_steaua12.06.2006 14:13

Buffon

Ogararu Terry Nesta Lahm

 

C. Ronaldo Ronaldinho Kaka Robben

 

Shevcenko Rooney

Dan_BKL12.06.2006 15:17

Kahn(poate ca pare cam aiurea dar dupa parerea mea ramane cel mai bun portar)

Ogararu-Goian-Lucio-A.Cole

Gerrard-Radoi-Ronaldinho

Klose-Shevcenko-Henry

Ionut_stelistu12.06.2006 18:27

Da...ca sa intelegeti mai bine pun posturile si ce inseamna ele...

 

Aici puteti sa faceti va faceti un Dream-Team.

In paranteza puneti postul pe care vreti sa-l ocupe ca sa inteleaga toata lumea.

 

GK=Portar

SW=libero

LB=fundas stanga

CD=fundas central

RB=fundas dreapta

LM=Mijlocas stanga

CM=mijlocas central

DM=mijlocas defensiv

AM=mijlocas ofensiv

RM=mijlocas dreapta

LW=extrema stanga

RW=extrema dreapta

CF=atacant central

ST=varf

 

Portari: 1 portar

Fundasi: 3/4/5 Fundasi (in functie de tactica de joc pe care o preferati: 3-5-2, 4-4-2, 3-4-3, 4-3-3, etc)

Mijlocasi: 3/4/5

Atacanti: 2/3

 

Echipa mea

 

Portar : Dida

Fundasi : Cafu(LB) , Puyol(CD) . Cannavaro(CD) , Roberto Carlos(RB)

Mijlocasi : Deco(RM) , Zidane(AM) , Tachinardi(DM) , Cristiano Ronaldo(LW)

Atacanti : Ronaldinho(CF) , Henry(ST)

 

Un sistem 4-4-2 care sper sa functioneze

In situatile extreme Cannavaro va deveni libero.

uZy | @nDr3i12.06.2006 21:21

portar : BUffon

 

Canavaro , R. Carlos, Nesta,Ferdinand

 

Zidane ,Figo, Vieira,

 

Henry , Raul , Ronaldinho ;)

 

4-3-3

OTAKU13.06.2006 05:58

buffon

cicinho puyol marquez roberto Carlos

c Ronaldo albelda riquelme Ronaldinho

pauleta adriano

Mirel_Radoi13.06.2006 07:13

nu prea inteleg dece faceti cu alti jucatori

ar trebui sa puneti si voi jucatori romani

 

uitati cum am facut si eu

 

.Fundasi:

 

Radoi-6

Goian-3

Ghionea

Ogararu

 

2.Mislocasi;

Bostina

Cristocea

Balan

 

3.aTanacanti:

Dica

Niculescu

Mazilu

 

4.Portar:

 

Bogdan Stelea

Agy_2313.06.2006 07:43

Ochoa(mexic)

 

Ogararu - Goian Nesta - R.Carlos

 

 

Joaquin - Radoi© Gerrard - Ronaldinho

 

Adriano Henry

radooku_steaua13.06.2006 08:48
nu prea inteleg dece faceti cu alti jucatori

ar trebui sa puneti si voi jucatori romani

 

uitati cum am facut si eu

 

.Fundasi:

 

Radoi-6

Goian-3

Ghionea

Ogararu

 

2.Mislocasi;

Bostina

Cristocea

Balan

 

3.aTanacanti:

Dica

Niculescu

Mazilu

 

4.Portar:

 

Bogdan Stelea

 

imi place ca stii sa te exprimi :lol: :lol: :lol: :lol:

antonika13.06.2006 11:31

echipa ideala pt mine e echipa Stelei, oracare ar fi

weeezer_2015.06.2006 10:36

adik fara Gaucho? :o

weeezer_2016.06.2006 16:14

update la "echipa mea": Lahm in locul lui Cole

Melku16.06.2006 18:16

============Casillas

Cicinho - Puyol - Terry - A.Cole

Messi - Gerrard - Lampard - Ronaldinho

=======Adriano=====T.Henry

Grinch16.06.2006 18:18

Buffon(GK)

 

Cannavaro(CD) Terry(CD) Puyol(CD)

 

Vieira(DM)

 

Gerrard(CM) Ronaldinho(CM)

 

Totti(AM)

 

 

Trezeguet(CF) Henry(CF)

 

Ronaldo(ST)

c.ronaldo1731.07.2006 10:58

Casillas

 

Ogararu-canavaro,rio ferdinand-zambrotta

 

Radoi

 

gerard deco

 

 

cristiano Ronaldo quaresma

 

fernando torres

 

 

rezerve:buffon,Chivu,Ronaldinho,eto'o,rooney,ballack,terry

 

 

antrenor:Cosmin Olaroiu

finantator:oricine numai becaliotu' NU.

gone31.07.2006 11:12

--------------Buffon----------

Zambrota-Canavaro-Nesta-A.Cole

-------Pirlo-----Gerard-------

--Kaka--------------Ronaldinho

-------------Henry------------

-------------Torres-----------

«123»