mie mi se pare ca tocmai asta e exact ce croncane rapidistii despre noi, tocmai asta e spiritul de turma, ceea ce a facut Moldovan de cand s-a dus in Giulesti...
Aduceti-va aminte, cat a evoluat afara, prin elvetia, franta... titluri de golgeter, perioade foarte bune ca jucator... meciuri bune la nationala, goluri cu anglia, germania... ajunsese la un mom dat la 29 de ani sa se vorbeasca despre retragerea lui si toata lumea spera sa se razgandeasca... si apoi, ce? se intoarce in tara (nu amintesc de episodul Poli), dar din pacate uita de modestia pe care o avea in Franta ca fiind roman, deci se intoarce in Romania cu tupeul unei vedete crescute afara, vine in Giulesti, si ce face, ia parte si gusta din mizeriile care se intampla acolo... face antifotbal, joaca la intimidare, incepand de la meciul retur cu Hamburg, cand a ologit vreo 2 nemtzi, era sa bage inca vreo 3-4 oameni in spital, numai din Divizia A... pai asta e valoare, domnule Moldovan? si dupa aia sa declarati ca v-ati intors intr-un jeg de tara? intr-un jeg de Campionat? pai dk ar fi castigat Rapidul Campionatul, in aceeasi ultima etapa, ati fi zis "S-a vazut ca acest campionat s-a desfasurat corect, bla bla bla :-@". Asta e mentalitatea dvs de jucator educat in strainatate?