FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Merita Hagi?

I.N.Money24.05.2006 19:52

Ieri, Ladislau Boloni a susținut într-un interviu publicat de cãtre Fanatik faptul cã "Hagi nu a fost niciodatã un lider, nici cînd era fotablist, nici acum". Loti nu este singurul om care declara acest lucru,in ultimi ani Hagi fiind deseori criticat

Merita Hagi titlul de cel mai bun jucator roman din istorie?

redandblue24.05.2006 19:55

Boloni e ungur...nu o sa recunoasca niciodata ca un roman a fost cel mai bun!

IL_Diablo24.05.2006 20:15

Ei asta e acum. Nici eu nu suport ungurii dar asta a facut istorie pt Steaua. Nu ar trebui sa uiti asta as de usor. :roll:

horse3724.05.2006 21:03

sa nu amestecam talentul lui hagii cu multe calitati pe care trebuie sa le aiba un fotbalist.

si daca tot ai intrebat daca este cel mai bun din istoria fotbalului romanesc! ce ai putea zice de dobrin si tuica (nu-i frunos ceea ce am ascris).

 

asa ca hagii prin tot ceea ce a facut este cel mai bun!

 

Boloni a fost un luptator dar fara geniullui Hagi.

i.h.u.g.24.05.2006 21:30

Hagi a fost probabil cel mai valoros jucator roman...pacat ca asta nu il recomanda si ca un antrenor valoros :oops: or not :D

armanovici24.05.2006 21:33

Ca stelisti ar trebui sa ii fim VESNIC recunoscatori lui Boloni pentru ce a facut la Steaua.

 

Cel mai bun mijlocas la inchidere pe care l-am avut vreodata..in culmea gloriei el si Stoica ar fi putut sa joace la orice mare echipa din Europa...au jucat la cea mai mare:Steaua Bucuresti!

 

Ma doare sufletul de fiecare data cand il vad pe Gigi cum ataca fosti jucatori emblematici ai Stelei doar pentru ca el este convins ca ii un personaj mitic,infailibil caruia toti trebuie sa i se arondeze.

 

Jigneste si departajeaza pe criterii etnice uitand ca acei pe care ii jigneste au contribuit enorm la imaginea Stelei in lume si la imaginea poporului roman!

 

Rusine celor care se leaga de faptul ca este maghiar,rusine celor care il aproba pe Gigi.

 

Gigi ar trebui sa stea deoparte de asemenea polemici.

 

Dar ce sa te mai astepti de la Gigi cand nu demult il facea papagal pe [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color].

iancu dragosh24.05.2006 21:40

Din pacate lui Gigi, ca si lui Mircea Lucescu, ii sta in gat faptul ca Steaua a avut succese fara ca el sa fie implicat in vreun fel. Poate cand o sa am mai mult timp sa ma documentez o sa fac o lista cu totii oamenii importanti din istoria Stelei pe care Gigi ii ponegreste

m_c24.05.2006 22:00
Boloni e ungur...nu o sa recunoasca niciodata ca un roman a fost cel mai bun!

 

red19....aici nu e vorba ca e ungur(nu ca eu i-as suporta)...sau ca e alta natzie....dar trebuie sa recunoastem ca Boloni...intr-adevar....a fost un mare jucator...si a fost unul dintre cei mai buni jucatori pe care i-a avut Steaua.....

referitor la declaratzia lui Boloni, afirmatzia nu a fost chiar "eleganta" dar a fost plina de adevar. hai sa ne aducem aminte cum reactziona Hagi la fiecare decizie a arbitrilor impotriva sa....cat de nervos se repezea asupra lor...Hagi nu a fost un lider...niciodata....el s-a incurcat in vorbe....in cuvinte...la declaratzii....pe teren toti ascultau de el....pt ca toata lumea zicea ca e cel mai bun(era talentat...muncea mult....dar iti mai trebuie si STIL...ceea ce nu prea gasesti la jucatori)....un lider adevarat a fost Gica Popescu....tot respectul din lume pt acest om .... mare jucator....muncitor....elegant atat in joc cat si in vorbe...un om care merita respectul nostru(chiar daca a jucat si la javre)....

 

 

poate Hagi merita...din punct de vedere al tehnicii...al geniului sau....dar ca sa fii cel mai mare jucator iti mai trebuie si un anumit stil...mai trebuie sa si stii cand sa te opreshti....cand sa faci anumite declaratzii...cand sa protestezi...

_yang25.05.2006 06:56

Fotbalistii se cunosc nu se inventeaza...

Sa nu uitam ca inca din tinerete era irascibil (Conte stie ce a patit)...Imi amintesc de un meci cu Irlanda de nord cand l-a scuipat pe arbitru...

 

A avut talent,a ajutat nationala in cele mai grele momente dar si eu am unele rezerve in privinta caracterului sau...seamana prea mult cu cel al lui Lucescu care vede numai conspiratii impotriva sa pe unde se duce...

_yang25.05.2006 06:56
Boloni e ungur...nu o sa recunoasca niciodata ca un roman a fost cel mai bun!

 

sa nu uitam ca si Belo e ungur...

Motanu D25.05.2006 07:03

@_yang

 

Cred ca ai vrut sa zici ca Belo e sarb !

 

Cat despre unguri sa nu uitam ca si Emerich Ienei are origini maghiare.

redandblue25.05.2006 07:19
Boloni e ungur...nu o sa recunoasca niciodata ca un roman a fost cel mai bun!

 

sa nu uitam ca si Belo e ungur...

 

n-am nimic impotriva ca Boloni e ungur si recunosc ca a fost unul dintre cei mai buni jucatori ai Stelei din toate timpurile...insa mereu a stat in umbra lui Hagi...

daca facem abstractie de nume niciodata unui ungur nu i-ar conveni ca un roman sa fie mai bun ca el...

***alex***25.05.2006 09:03

Hagi a fost cel mai bun jucator roman, dar nu trebuie neaparat sa fie si cel mai bun antrenor. Sa nu uitam, nu toti mari fotbalisti ajung mari antrenori!

Poate Hagi ar trebuie sa se lase daca vede ca nu ii merge!

redandblue25.05.2006 09:37

ca jucator Hagi cu siguranta a fost cel mai bun al Romaniei dar ca antrenor se pare ca tinde spre mediocritate...

Hagi nu este antrenor...sper sa nu ajunga la Steaua(cum insinueaza presa)

Virgil25.05.2006 09:49

Cu caracterul pe care il are,Hagi,probabil ca nu va fi niciodata mare antrenor.

In primul rand,impresia mea este,ca el nu stie sa-si apropie jucatorii si ca intre el si jucatori exista un hau.E arogant.

Altfel are cunostinte temeinice despre fotbal.

Cat priveste ceea ce a spus Bolonyi,e parerea lui meschina la adresa celui mai mare jucator al ultimilor 40 de ani.E doar parerea lui,dar dupa parerea mea de om care il cunosc de foarte multi ani,Bolonyi mi s-a parut intotdeauna complexat,frustrat,reticent,etc.Un pic din fiecare

forever_STEAUA25.05.2006 09:58

Nu stiu daca Hagi a fost cel mai bun jucator din istoria Romaniei. Dar ca antrenor nu cred ca va reusi mare lucru. Are pretentia de la jucatori sa se ridice la nivelul lui. Desi eram oarecum suparata ca a refuzat Steaua in vara, acum nu pot decat sa ma bucur. Si ma gandesc, ca poate atunci si-a constientizat cu adevarat "calitatile" de antrenor.

I.N.Money25.05.2006 10:26

Hagi are acest titlu de "cel mai mare jucator",deoarece a fost mediatizat si a jucat pentru noi intr-o perioada in care dominatia comunista se terminase.

Daca si Dobrin sau Balaci beneficiau de aceleasi privilegii pe care le-a avut si Hagi poate acum unul din ei era Regele.

Minimus26.05.2006 05:53
"Dragă Gică,

După discuţia noastră telefonică de ieri (n.r. - miercuri) am decis să mă adresez încă o dată ţie, de data aceasta printr-o scrisoare deschisă. Să vadă opinia publică relaţia care este de fapt între noi! Am observat, aşa cum ţi-am şi spus, că inventarea murdăriei le face plăcere unora, ba chiar devine unic obiectiv pentru ei.

 

Sursa : http://www.prosport.ro/index.php?c=1&a=110416

 

Trag concluzia ca tot acest scandal a pornit DIN NOU de la lipsa de profit a curpapierului gsp ...

 

Hagi este un jucator de referinta pentru Romania si Steaua , iar LOTI a fost un jucator de referinta pentru Steaua.

Nu ma puneti sa votez daca Hagi a fost cel mai mare jucator din istoria fotbalului romanesc pentru ca nu e corect ... au fost si alti jucatori de geniu , se pare ca fotbalul romanesc produce asemenea talente aproape la fiecare generatie.

Au fost amintiti Dobrin si Balaci , indraznesc sa mai adaug un nume care ar fi putut sa devina "cel mai" daca ar fi avut aceleasi conditii precum generatia Hagi : Ozon.

Agy_2326.05.2006 10:27

Haideti ma , ati innebunit ? Il comparati pe jucatorul Boloni cu jucatorul Hagi ? Nu sunteti sanatosi ? Ca si antrenor , intr`adevar , Boloni este peste Hagi. Tocmai ce am vazut niste secvente memorabile din cariera lui Hagi . INCREDIBIL ce reusea sa faca cu mingea 8O 8O 8O