FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Sepsi OSK-FCSB 1-5 (0-2)

Virgil09.05.2019 06:43

Sambata, 11 mai 2019, de la ora 21:00, pe stadionul Municipal din Sf. Gheorghe:

Sepsi Olt Sport Klub - FCSB

FCSB se afla in plin tur de forta in acest retur al play-off-ului. Nu cred nici in ruptul capului ca nu va lupta cu toata forta, imaginatia si talentul pentru a obtine victoria.

Desi a facut o impresie buna in prima parte a campionatului, in play-of nu s-a mai ridicat la nivelul acelor prestatii. De aceea cred ca daca FCSB a plecat victorioasa din Banie, va obtine cele trei puncte side la Sepsi.

Probabil ca la acest meci va lipsi Gnohere, accidentat in meciul de la Craiova.

FORZA FCSB!

Virgil14.05.2019 15:57

Brigada de arbitri:

A: Bîrsan Marcel (Bucureşti - Bucureşti)
    A1: Ghinguleac Radu Adrian (Bucureşti - Bucureşti)
  Data: 2019-05-11     Ora: 21:00 A2: Nicoară Marius (Drobeta Turnu Severin - Mehedinţi) 
 
.   R1: Chivulete Andrei Florin (Bucureşti - Bucureşti) 
R2: ( - )
    Obs: Salomir Marian (Cluj-Napoca - Cluj)
Virgil14.05.2019 16:13

In mare forma ros-albastrii au dominat de la cap la coada meciul cu gazdele din Harghita, au castigat cu 5-1 si au razbunat acel 2-4 din vremea lui Nicolae Dica.

Golurile au fost marcate de:

Hora in min 6, Roman in min 10, Florinel Coman in min 47 si 51 si de Rusescu in min 80 din penalty. Sepsi a marcat in min 74 prin Mensah.

Teja a reusit sa faca o echipa puternica si competitiva. Drept multumire Gigi il da afara pentru ca a ratat castigarea campionatului! Ba, esti nebun!