Duminica 02 decembrie 20118, de la ora 20:00, pe stadionul "Nicolae Dobrin" din Pitesti:
FCSB - Gaz Metan Medias
Aflata pe locul 5 in clasament Gaz Metan nu a mai pierdut de patru etape niciun meci. A pierdut in schimb puncte, avand trei egaluri.
FCSB a pierdut doar doua puncte in meciul cu Dinamo si a castigat celelalte trei partide. Astfel in meciul cu noi Mediasul se poate gandi la cel mult un punct.
Personal cred ca FCSB, Dica, vor viza o victorie, avand in vedere ca Reghecampf demis de AL Wadha se gandeste la o revenire la ros-albastri.
Dica joaca in orasul natal si desi suporterii argeseni nu-l prea inghit trebuie sa faca un meci mare.
In alta ordine de idei FCSB trebuie sa tina aproape de CFR care in aceasta etapa joaca acasa cu Voluntari si are victoria asigurata.
Avem inca jucatori accidentati si ma gandesc mai mult la Pintilii, Planici si Momcilovici, jucatori cu adevarat de baza.
Sper sa revina si Gnohere, care va sta pe tusa si in acest meci pentru un cartonas rosu care i-a adus doua etape de suspendare si o amenda in moneda romaneasca.
FORZA FCSB!

