Duminica, 11 noiembrie 2018, de la ora 21:00, pe Arena Nationala:
Dinamo Bucuresti - FCSB
Meciul de referinta al fotbalului romanesc se va disputa intr-o perioada in care Dinamo se prezinta foarte slab. Locul 9 dupa ce cu o etapa in urma era pe locul 12. Iar in Cupa a pierdut rusinos cu 8-9 in fata echipei de Liga a treia Miercurea Ciuc. Ulterior meciului din Cupa, Rednic a dat afara din echipa doi jucatori, iar directorul general David inca unul. Pe cel care executase in bataie de joc o lovitura de departajare, GROZAV. In acel mci Dinamo a jucat ca o echipa de Liga a treia. Va juca la fel si impotriva noastra? Probabil ca nu...
Nici FCSB nu se scalda in ape limpezi desi e pe locul doi. Totusi ii e superioara lui Dinamo. De data aceasta vor reveni la echipa Planici si Balasa, jucatori care erau apti de joc inca din etapa trecuta cu Astra. Probabil ca Dica nu a vrut sa riste. Mi se pare stupid sa ai multi jucatori accidentati si sa nu aduci la echipa un instructor care sa-i invete sa evite accidentarile si sa-i caleasca si psihic. Nu o sa uit ca in 1986 cand Steaua a castigat Cupa Campionilor Europeni, a avut un astfel de instructor. Se numea Florentin arinescu si in acei ani Steaua nu a avut accidentati. Ulterior F. Marinescu a antrenat trupele de elita ale Statelor unite ale Americii.
Probabil vom avea parte de un meci disputat, dur, dar ivictoria va trebui sa fie a noastra.
Forza FCSB!
