Joi, 27 septembrie 2018, de la ora 21:30, pe stadionul Municipal:
Unirea Alba Iulia - FC Steaua Bucuresti
Meci in 16-zecimile Cupei Romaniei.
In mod normal liderul Ligii 1 ar trebui sa bata mar o echipa dintr-o Liga inferioara. N-ar fi numai normal, ar fi si necesar ca Steaua sa mearga mai departe, eventual pana in finala si sa o castige. Pentru ca in ultimii ani Steaua s-a batut numai la campionat si a iesit de trei ori consecutiv pe locul secund. Dupa ce tot trei ani consecutiv castigase campionatul. Anul acest le vrem pe amandoua, si Cupa SI cAMPIONATUL. Ca in vorba aceea, unu doi trei patru, Cupa si Campionatul!
Sa fie!

