Joi, 16 august 2018, de la ora 21:30, pe Arena Nationala:
FCSB - Hajduk Split
Daca vom avea un stadion plin, misiunea FCSB de a castiga si a se califica in play-off va fi mai usoara. In mod normal baietii vor lupta fara teama de a fi loviti brutal, asa cum s-a intamplat la Split.
Nu va fi un meci usor avand in vedere talia jucatorilor croati, dar terenul prpopriu si proprii suporteri pot face diferenta.
Avem o echipa buna, o spun mereu, cu mare pofta de goluri. Am inteles ca ros-albastrii vor avea un nou fundas central, lucru excelent pentru ca echipa noastra a stat in doi fundasi centrali pana acum, Balasa si Planici.
Cu speranta ca vom inchide traseele spre poarta lui Balgradean, speram sa si ajungem mai usor la poarta lor sa marcam.
Sa ne bucuram de un nou joc bun al baietilor nostri si de goluri frumoase! Forza FCSB!
