Duminica, 20 mai 2018, de la ora 20:45, pe Arena Nationala:
Fotbal Club Steaua Bucuresti - Astra Giurgiu
Un nou meci de importanta majora pentru noi. De data aceasta in Bucuresti!
I-am batut pe adversarii nostri de duminica, acum 5 etape. Pe terenul lor. Sper sa le tragem o batuta si pe fostul "23 August. Chiar cu 1-0, pentru ca diferenta de golaveraj intre noi si CFR este de trei goluri in plus in favoarea noastra. Astra e o echipa ambitioasa, dornica sa ne incurce. Totusi e o echipa de pusti fara prea mare experienta si ar trebui sa le dam o noua lectie de fotbal. Ne dorim foarte mult, asa cum ne dorim ca CFR sa clacheze in fata echipei lui Hagi sau sa faca maximum un egal.
CFR e o echipa care a excelat la capitolul aranjamente. Cu arbitrii, cu echipele adverse. Ma tem ca si in etapa aceasta vor intreprinde ceva. Valoarea unei echipe nu poate fi stopata, mai ales cand e un titlu la mijloc. Ma refer la echipa noastra.
Echipa lui Hagi nu prea a avut victorii in deplasare. Dar meciuri egale, da. Ii uram deci sa faca un egal cu echipa bursucului! Si va face, iar noi, FCSB, vom deveni campioni! Sa fie!
FORZA FCSB!
