FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

PMB vrea sa cumpere Rapidul

Cornel.e27.03.2017 15:55
Alexandru H.27.03.2017 16:12

Pai hai sa ii intrebam pe militarii nestelisti sau pe politistii nedinamovisti care cotizau in draci inainte de 1989 pentru cele doua echipe departamentale ce zic despre asta. Ca sa fie o chestie clara, cotizatiile alea erau "benevole", adica scoase fortat de la toti si intrate intr-un circuit al banilor negri - ca doar de asta regreta fotbalistii perioada aia.

Apropo, tu cine crezi ca plateste pentru modernizarea stadioanelor Ghencea, Stefan cel Mare sau Giulesti? Sau cumva crezi ca te intreaba statul roman cu ce echipa tii ca sa aiba grija de a-ti redirectiona impozitele exclusiv catre Ghencea? :D

 

Cornel.e27.03.2017 16:21
5 minutes ago, Alexandru H. said:

Apropo, tu cine crezi ca plateste pentru modernizarea stadioanelor Ghencea, Stefan cel Mare sau Giulesti? Sau cumva crezi ca te intreaba statul roman cu ce echipa tii ca sa aiba grija de a-ti redirectiona impozitele exclusiv catre Ghencea? :D

pai eu zic ca e una modernizarea unui stadion, care e o chestie de infrastructura, iar alta este finantarea cumpararii de jucatori, plata salariilor, echipamentelor, deplasarilor etc

oricum, eu unul sunt de parere ca atata timp cat pe un stadion se desfasoara o activitate economica, cei care o administreaza si culeg si roadele (adica profitul) ar trebui sa se ocupe si de investitii