FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua-CFR 2-0 (0-0)

Virgil08.03.2017 16:35

Duminica, 12 martie 2017, de la ora  20:30, pe Arena Nationala:

Steaua Bucuresti - CFR 1907 Cluj

Meci important, ca si pentru celelalte echipe din play-off, pentru desemnarea campioanei Romaniei editia 2016/2017. In ultimele patru partide dintre cele doua echipe, clujenii au castigat de doua ori si doua meciuri s-au terminat la egalitate. CFR pe care am dominat-o clar de cand a acces in Liga I, si sunt ani buni, poate nutri sperante pentru a obtine minim un punct. Daca insa Steaua va juca 90 de minute asa cum a facut-o pe finalul ultimului meci  al sezonului regular, cu ASA, vom avea sanse mari sa castigam primele trei puncte puse in joc.

Steaua are intreg lotul valid mai putin Pleasca venit de la Pandurii, care urmeaza o perioada dura de acumulare fizica, tactica si de ordin psihic. Cand va incepe sa joace va fi un castig pentru ros-albastri.

Important pentru aceaste ultime 10 meciuri ale fiecarei echipe care joaca in play-off, este sa aiba arbitri buni si arbitraje de calitate. Sper ca pe Arena Nationala sa se afle numerosi suporteri ai ambelor echipe.

Speram intr-un succes al echipei noastre, Steaua Bucuresti! Forza Steaua!

Virgil12.03.2017 20:39

Cine e pe primul loc, cine e pe primul loc? Steaua e, Steaua e...

Viitorul spune tu, pe ce loc mai esti acu'?

Cel putin pana maine seara Steaua e pe primul loc, datorita unui joc foarte bun facut de intreaga echipa. Prima ocazie de gol a apartinut clujenilor, care prin Orani au ratat o mare ocazie de gol. In aceasta faza Nita a intervenit magistral si mingea a lovit bara transversala. De acolo fundasi stelisti au preluat- si au pasat-o in adancime.

A fost un meci foarte strans, in care oaspetii au lovit des la picioare. 

Meciul curgea spre un 0-0, cand Gnohere in min 85 a marcat cu latul in poarta lui Minca. Inainte de gol Tanase ratase singur de la un metru de poarta. Ca sa fie scorul decisiv, Ov Popescu marcheaza din lovitura libera din lateral stanga fata de poarta CFR-ului, fix in vinclul portii nefericitului Minca. Daca stam sa privim repriza a doua, Steaua a fost superioara. Victorie meritata care pune pe ganduri pe Viitorul, pe Dinamo, pe Sumi, s.a.m.d

Felicitari Steaua!