Miercuri, 14 decembrie 2016, de la ora 20:30, pe stadionul Orasenesc din Mioveni:
CS Mioveni-Steaua Bucuresti
Meci din optimile Cupei Romaniei, desfasurat intr-un singur tur pe stadionul echipei de Liga inferioara sau cu o clasare mai slaba intre echipele din aceeasi Liga in sezonul precedent.
Sa ne amintim ca luna trecuta Steaua a plecat in vinsa cu 0-1 de pe stadionul din Mioveni, in urma unui meci amical.
CS Mioveni ocupa in prezent un fruntas loc 6 in Liga a doua. Locul 6 din 20 de echipe.
Steaua se afla intr-un continuu regres.
Se stie ca in Cupa Romaniei, buturuga mica a rasturnat deseori carul mare.
Reghe vva folosi probabil jucatori care nu au evoluat prea des in primul 11.
Steaua a devenit o echipa de la care nu mai poti astepta jocuri bune, goluri si cu atat mai putin rezultate favorabile. Ne-au depasit Viitorul si Gaz Metan in clasament si ne asteptam sa o faca si Craiova, poate si altele.
E greu sa nu ai atacanti care sa marcheze goluri. Golubovici e o certitudine ratata pentru Steaua.
Mai avem un atacant talentat pe care Reghe nu-l foloseste pentru ca e prea tanar, Mann. De ce? Fiindca Hagi cu o echipa intesata de copii a ajuns pe primul loc.
