Sambata, 16 aprilie 2016, pe stadionul ''Marin Anastasovici" din Giurgiu,
Astra Giurgiu - Steaua Bucuresti
La numai trei zile distanta, cele doua echipe se reintalnesc, de data aceasta in campionat.
Meciul este de o importanta covarsitoare pentru Steaua, o victorie aducand pe locul 1.
De aceasta data vor fi in teren titularii celor doua echipe. Probabil ca Steaua va face acelasi joc de posesie, cu pressing la jucatorii adversi.
De data aceasta s-ar putea sa-l avem valid in teren pe Marica. El a jucat si in echipa secunda si a facut-o bine.
Speram ca Reghe sa-si motiveze cat mai bine echipa si mai ales sa avem in teren un arbitru care sa judece corect fazele. Mai sper ca acesta sa fie Cristian Balaj, un arbitru care lasa sa se desfasoare jocul fluent si intervine numai atuci cand trebuie cu adevarat. Nu ca Alexandru Tudor care ne-a mancat doua puncte in confruntarea cu Dinamo.
Uram din suflet succes jucatorilor nostri!
