FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Astra-Steaua 0-2 (0-1)

Virgil11.04.2016 06:13

Miercuri, 13 aprilie 2016, de la ora 20:30, pe stadionul ''Marin Anastasovici" di Giugiu,

 

Astra Giurgiu - Steaua Bucuresti

 

Meciul reprezinta returul uneia din semifinalele Cupei Ligii Adeplast. In primul meci, la Pitesti, Steaua a casigat cu 1-0, prin golul marcat de Tade.

 

Steaua va folosi desigur jucatori mai putin folositi, asa cum ne-a obisnuiti.

Virgil12.04.2016 17:56

Ora de incepere a meciului este 18:30.

xray13.04.2016 19:58
Virgil14.04.2016 06:31

Steaua s=a calificat in finala Cupei Ligii Adeplast dupa un joc bun. S-a pasat mult. s-a facut pressing, dar ce a fost mai important e ca s-au marcat doua goluri. Marcatorul si totodata eroul Stelei a fost Bawab. De aceea spun:

''Ca Bawab in echipa noua nu ne este frica!''.

 

Steaua cu o echipa de jucatori valorosi, dar mai putin utilizati in meciuri oficiala a fost net superioara unei echipe Astra care a folosit o echipa mai putin competitiva.

 

De remarcat ca portarul Stelei, Cojocaru, a aparat un penalty, usor acordat de arbitrul Hategan

De remarcat ca mistocarul Sumudica s-a ofticat in comentariul pe care l-a oferit emisiunii moderate de Radu Naum de la Digi Sport.

O bataie la acelasi scor sambata intre cele doua echipe ar descreti complet fruntile suporterilor stelisti.