Steaua s=a calificat in finala Cupei Ligii Adeplast dupa un joc bun. S-a pasat mult. s-a facut pressing, dar ce a fost mai important e ca s-au marcat doua goluri. Marcatorul si totodata eroul Stelei a fost Bawab. De aceea spun:
''Ca Bawab in echipa noua nu ne este frica!''.
Steaua cu o echipa de jucatori valorosi, dar mai putin utilizati in meciuri oficiala a fost net superioara unei echipe Astra care a folosit o echipa mai putin competitiva.
De remarcat ca portarul Stelei, Cojocaru, a aparat un penalty, usor acordat de arbitrul Hategan
De remarcat ca mistocarul Sumudica s-a ofticat in comentariul pe care l-a oferit emisiunii moderate de Radu Naum de la Digi Sport.
O bataie la acelasi scor sambata intre cele doua echipe ar descreti complet fruntile suporterilor stelisti.