FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua-Dinamo 1-1 (0-0)

Virgil05.04.2016 07:06

Duminica, 10 aprilie 2016, de la 20:30, pe National Arena,

 

Steaua Bucuresti-Dinamo Bucuresti

 

E vremea returului in primul play-off al Ligii 1. Steaua doreste o noua victorie, dupa doua meciuri extrem de grele pe care le-a castigat la limita. 1-0 cu Pandurii la Tr Severin si 2-1 cu ASA pe Arena Nationala.

Se pare ca toate cele cinci echipe devin foarte inversunate cand joaca impotriva noastra.

 

Asa va fi si duminica, cand alb-rosii din Stefan cel Mare isi vor da ultima picatura de energie pe teren, pentru a incerca sa ne incurce.

Dinamo a manifestat un progres luni la Ovidiu, unde in urma unui joc in viteza a reusit sa invinga echipa de copii a lui Hagi cu 2-1.

 

Am batut si noi acolo dar Hagi s-a ofuscat foarte tare. A invocat niste detalii pro Steaua ale brigazii de arbitraj, fara de care, in mintea lui ar fi sperat la mai bine. Sigur ca a uitat palmaresul intalnirilor dintre cele doua echipe care a ajuns la un 10-1 sec

in davoarea noastra.

Dupa escul cu cainii Hagi si-a scuzat echipa, ca nu mai e aceeasi cu cea din turul campionatului, etcetera, etcetera. Alta gasca in alta traista.

Victoria lui Dinamo este prima in acest play-off, celelalte meciuri terminandu-se la egalitate.

 

Va fi un meci greu, mai ales gandindu-ne ca in atac nu avem un numar 9 valid. Cu toate acestea cu Stanciu, Adi Popa si Hamroun in echipa privim meciul cu o oarecare liniste. Evident ca avem un portar, o aparare si o linie de mijlocasi peste media competitiei. Si atunci?

 

Atunci, FORZA Steaua spre o noua victorie!

xray08.04.2016 05:21
Korado09.04.2016 07:19

In astfel de meciuri doar o victorie ma poate face mai bucuros.

Steaua hai pe ei sa dam **** la catei :-)

Am cenzurat eu sa pastrez totusi o limita de bun simt :-)

Virgil10.04.2016 08:52

Brigada de arbitri:

 

A: Tudor Alexandru (București - București)     A1: Ghinguleac Adrian Radu (București - București)     A2: Artene Ovidiu (Vaslui - Vaslui) 
Add1: Bîrsan Marcel (București - București) 
Add2: Popa Cătălin (Pitești - Argeș)     R1: Stoianov Sebastian (Constanța - Constanța) 
 
L-as fi preferat pe Balaj, care lasa jocul liber. Tudor e arbitrul care opreste jocul la cea mai mica infractiune si mai ales scoate imediat cartonasele galbene.
Sper ca Steaua sa joace inteligent si sa castige la doua goluri diferenta.
Virgil11.04.2016 06:06

Victoria trebuia sa ne apartina daca ticalosul nenorocit de arbitru nu ne-ar fi refuzat cel putin doua penaltyuri clare. A fost doar 1-1 intr-un meci in care elevii lui Rednic au alergat ca nebunii si s-au folosit de toate mijloacele antiregulament. Au dat la picioare ca in vremurile bune, au imbrancit, au lovit.

Facand o comparatie cu meciul pe care l-au pierdut in fata Astrei, cand foarta multa lume a admis ca a fost vorba de non-combat, in meciul cu noi Dinamo a jucat complet altceva.

 

Vreau sa remarc inca odata ca Steaua nu are un atacant care sa transforme in gol, numeroasele ocazii care s-au perindat prin careul advers. Asta pentru ca Becali a adus la echipa un atacant vai de mama lui - Tade - si inca unul care n-a mai jucat de peste noua luni si care in plus a venit accidentat - Marica.

Korado11.04.2016 10:12

Victoria trebuia sa ne apartina daca ticalosul nenorocit de arbitru nu ne-ar fi refuzat cel putin doua penaltyuri clare. A fost doar 1-1 intr-un meci in care elevii lui Rednic au alergat ca nebunii si s-au folosit de toate mijloacele antiregulament. Au dat la picioare ca in vremurile bune, au imbrancit, au lovit.

Facand o comparatie cu meciul pe care l-au pierdut in fata Astrei, cand foarta multa lume a admis ca a fost vorba de non-combat, in meciul cu noi Dinamo a jucat complet altceva.

 

Vreau sa remarc inca odata ca Steaua nu are un atacant care sa transforme in gol, numeroasele ocazii care s-au perindat prin careul advers. Asta pentru ca Becali a adus la echipa un atacant vai de mama lui - Tade - si inca unul care n-a mai jucat de peste noua luni si care in plus a venit accidentat - Marica.

 

 

Ultima parte e cea mia buna, se vede clar ca Steaua nu are atacant, mingea ajunge in fata portii dar nu are cine sa o impinga in poarta. Din pacate nici Tade nici Marica nu o pot ajuta pe Steaua, ne trebuie sange tanar dar si cu putina experinta.

Ma uitam aseara la meci si ma uitam cum se lovea mingea de Tade si ajungea in aut. Nici cu Chipciu nu stiu ce se intampla, el vrea,dar parcaa nu mai poate, ii trebuie neaparat un restart undeva,un clinch,un bobarnac, trece printr-o perioada mai proasta a carierei insa eu am incredere il el in continuare.

Acest 1-1 ajuta pe Astra, in masura in care la Giurgiu trebuie doar 2 solit pt Steaua, altfel e bye-bye titlu.

Virgil12.04.2016 17:47

In sezonul trecut ASA era la un pas sa ia campionatul dar a clacat in ultimele trei etape.

De ce n-ar claca si Astra?