Joi, 3 septembrie, de la ora 20:30, pe Arena Nationala,
Steaua Bucuresti- AS Ardealul Targu Mures
In sfarsit pe Arena Nationala! Steaua deschide seria manifestarilor sportive pe cel mai mare, mai frumos si mai bun stadion al Tarii.
Steaua se afla intr-o pozitie buna in clasamentul play-oo-ului, fiind lider dupa patru meciuri.
ASA e codasa. ASA nu mai e echipa care a fost in urma cu numai un an. Avand in lot multi jucatori aflati in apropierea "pensionarii", nu mai pot tine garda sus, comit multe faulturi si nu mai prezinta pericol.
Cateva meciuri la rand Steaua a avut complexe in fata acestei echipe, care se caracterizeaza prin talia mare a jucatorilor si prin duritate, dar sper ca le-a depasit odata cu trecerea timpului.
Pentru prima data Steaua e liderul play-off-ului si sper sa ramana pana la castigarea celui de-al patrulea titlu de campioana consecutiv.
In general ASA nu ne poate pune probleme. Singura noastra problema e ca jucam in fiecare meci cu mana-moarta Chipciu in atac.
Va reveni Varela in aparare. In rest Steaua va folosi jucatorii standard.
