Duminica 6 martie 2016, de la ora 20:30, pe stadionul Dinamo:
Dinamo - Steaua
Un nou meci intre cele doua echipe, de data aceasta in play-off-ul ligii 1.
Steaua va schimba echipa, care ar trebui sa arate astfel:
Nita - Rapa, Papp, Varela, Tosca - Sulley, Pintilii - A.Popa, Stanciu, Hamroun - Marica. O echipa superioara valoric celei folosite in meciul din Cupa.
Reghe a luat pulsul echipei din Groapa si va incerca sa penetreze acolo unde a observat punctele slabe ale lui Dinamo.
Steaua nu ii e inferioara lui Dinamo asa cum am crezut. Dimpotriva, putea sa castige primul meci. Poate ca acest prim 11 se va impune in fata unei echipe putin obosite, caci Dinamo va juca cu aproximativ aceeasi jucatori.
O victorie ar rezolva primele trei puncte. Puncte care vor avea greutatea aurului in contextul unui mini campionat intre 6 echipe.
