Joi, 03 februarie 2016, de la ora 20:30, pe stadionul Dinamo:
Dinamo-Steaua
Meci transmis de Digi Sport 1.
Primul meci din semifinalele Cupei Romaniei dintre Dinamo si Steaua, se va juca in Stefan cel Mare. Alb-rosii ar fi vrut sa gazduiasca acest meci pe National Arena pentru a face incasari consistente, ghinion insa, Arena nu a primit aviz de functionare de la Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta (ISU).
Astfel va fi folosit acel stadion inconfortabil unde suporterii stelistii au fost provocati, batuti si gazati adesea de fortele de ordine ale pPlitiei si ale Jandarmeriei.
De data aceasta nu se va mai intampla nimic pentru ca galeria Stelei a dezertat, motivul reprezentandul schimbarea marcii (emblemei).
In campionat Dinamo se afla inaintea noastra cu patru puncte, adica noi 44 puncte si ei 48 puncte.
Dinamo, care a inceput slab campionatul a reusit in cele din urma sa gaseasca o formula de echipa, competitiva.
Steaua nu-si prea gaseste ritmul dupa 1-3 cu Voluntari si doar 1-1 cu Iasiul. Meciul din Cupa poate fi cu totul altceva si poate ca mult dorita formula de echipa castigatoare, va realiza in Groapa un rezultat bun.
