FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Dinamo-Steaua 0-0

Virgil29.02.2016 05:49

Joi, 03 februarie 2016, de la ora 20:30, pe stadionul Dinamo:

 

Dinamo-Steaua

 

Meci transmis de Digi Sport 1.

 

Primul meci din semifinalele Cupei Romaniei dintre Dinamo si Steaua, se va juca in Stefan cel Mare. Alb-rosii ar fi vrut sa gazduiasca acest meci pe National Arena pentru a face incasari consistente, ghinion insa, Arena nu a primit aviz de functionare de la Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta (ISU).

 

Astfel va fi folosit acel stadion inconfortabil unde suporterii stelistii au fost provocati, batuti si gazati adesea de fortele de ordine ale pPlitiei si ale Jandarmeriei.

 

De data aceasta nu se va mai intampla nimic pentru ca galeria Stelei a dezertat, motivul reprezentandul schimbarea marcii (emblemei).

In campionat Dinamo se afla inaintea noastra cu patru puncte, adica noi 44 puncte si ei 48 puncte.

Dinamo, care a inceput slab campionatul a reusit in cele din urma sa gaseasca o formula de echipa, competitiva.

Steaua nu-si prea gaseste ritmul dupa 1-3 cu Voluntari si doar 1-1 cu Iasiul. Meciul din Cupa poate fi cu totul altceva si poate ca mult dorita formula de echipa castigatoare, va realiza in Groapa un rezultat bun.

 

 

Virgil01.03.2016 20:55

Se pare ca incepand cu acest meci vor reveni Tade si Breeweld.

Virgil03.03.2016 09:26

Pentru un meci atat de important, brigada e compusa din sase arbitri  si e condusa de Radu Petrescu pe care dinamovistii il suspecteaza ca ar simpatiza Steaua.

Radu Petrescu este un fluieras care a facut multe greseli la inceputul carierei sale de arbitru de fotbal, dar care acum, dupa experienta acumulata e foarte sigur pe deciziile lui si mai ales e corect.

 

 
A: Petrescu Radu (București - București)     A1: Artene Ovidiu (Vaslui - Vaslui)     A2: Ghinguleac Adrian Radu (București - București) 
Add1: Cojocaru Adrian Viorel (Galați - Galați) 
Add2: Călin Iulian (Ștefănești - Argeș)     R1: Oniță Aurel (Constanța - Constanța) 
R2: ( - )     Obs: Nica Cristian (Ploiești - Prahova)     Obs: Goga Octavian (Brașov - Brașov)
Virgil04.03.2016 06:56

Ca si Galca in anul precedent, Reghe a aliniat pentru meciul din Cupa Romaniei o echipa diferita de cea din campionat.

 

Cojocaru - Rapa, Papp, Tamas, Momcilovici - Bourceanu, Filip - Enache, Chipciu (capitan), Hamroun - Tade

 

Cu aceasta echipa Steaua a inceput in tromba meciul. Apoi Dinamo a reusit sa echilibreze jocul. In prima repriza Chipciu a ratat doua mari ocazii de gol. trimitand prima data in inaltul cerului, iar a doua oara mult pe langa poarta.

In repriza secunda ambele echipe au fost periculoase in fata portilor adverse, dar apararile au fost la post.

Spre sfarsitul reprizei a doua, Stanciu proaspat intrat a sutat in bara de la circa 16 m.

Arbitrul Radu Petrescu a arbitrat bine un meci care nu i-a pus probleme.

 

Au mai jucat Pintilii, Stanciu si A. Popa - toti introdusi in repriza a doua.

xray04.03.2016 07:07