Catedrala Mântuirii Neamului va fi pavată cu piste pentru mers pe coate și genunchi

Conform directivelor date de Preafericitul Daniel, Catedrala Mântuirii va fi dotată cu piste pentru târâtoarele pe coate și genunchi, izbăvitoare de păcate. Fiecare pistă, va avea din 20 in 20 de metri câte o poartă, similară cu cea de pe Autostrada Soarelui, unde enoriașul să iși plătească traversarea spre iertare și utilizarea acestor piste. La achitarea taxei, păcătosul pupător de oase va primi un fir de busuioc peste bot pentru iertarea păcatelor. Porțile vor fi așezate atât la intrare, cât și la ieșirea de pe piste, atât intrarea cât și ieșirea se vor face obligatoriu in genunchi, pentru a nu murdari păcătosul, oaia rătăcită de turmă, pardoseala de aur, cu incălțările lui jegoase.
Înaintea intrării pe piste, acestea vor fi dotate cu cu mini dușuri, ca enoriașul păcătos și nespălat să nu intineze cu mirosul lui de brânză invechită și rapăn de la curul vacii mirosul sfânt din lăcașul de cult, fiindcă nu toți oamenii se primenesc și se grijesc când vin la biserică, mai sunt și din aceia care se răzuie la dindos cu coceanul de porumb și patriarhia se așteaptă ca și aceștia să ia cu asalt sfântul lăcaș.
Accesul la cutia milei se va face separat, după ce ulterior, păcătosul a bălit pe toate icoanele de aur, acoperite cu peliculă fină de folie transparentă și a stat la coadă la pupat moaște. La introducerea unei sume minime modice de 50 de lei in cutia milei, se va deschide automat o barieră care te va lăsa să ieși din Catedrală, obligatoriu tot pe coate și genunchi.
Cei drepți vor merge drept de la intrare până la ieșire, vor căuta mântuirea prin fapte bune și nu li se va percepe nicio taxă.
Scris de: Gotovel Defecteanu
Sursa: http://defecti.ro/

