FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - CSU Craiova 2-0 (0-0)

Virgil03.12.2015 07:44

Duminica, 06 decembrie 2015, de la 20:30, pe stadionul "Nicolae Dobrin" din Pitesti,

 

Steaua - CSU Craiova

 

Sa vedem daca revenirea lui Reghecampf la echipa ii va determina pe fundasi sa fie mai eficienti, pe mijlocasi mai atenti si pe atacanti sa marcheze mai usor si mai mult.

 

A revenit Reghe! E ok, dar sa vedem daca va fi multumit de lotul pe care-l are la dispozitie. 

S-o luam de la atac si sa derulam inapoi echipa. Tade e mana moarta. Desi Steaua a jucat mult mai bine in ultimul meci, Tade nu a reusit sa faca lucrul pentru care a fost cumparat si pentru care i se plateste un salariu consistent, SA INSCRIE.

 

Stanciu s-a miscat fara talent in meciul cu ASA, dar sunt sperante ca el sa dea un mai bun randament sub bagheta lui Reghe. Chipciu, bine ca sta vreo doua luni, fiindca ne imbolnavise cu nereusitele lui. Adi Popa si Hamroun, doi fotbalisti care se zbat si care uneori reusesc sa dea consistenta jocului. Filip, bun in orice imprejurare. Breeweld, un pic cotonogar, dar util in linii mari. Apropo, Sulley Muniru a inceput sa se antreneze si poate ca va putea fi folosit impotriva Craiovei. Ar fi un mare castig.

 

In aparare revin Varela si Tosca, lucru imbucurator. Nita e bun in limitele sale de inspiratie, talent si curaj.

 

Craiova e periculoasa, dar sunt sigur ca ros-albastrii isi vor da sufletul pe teren pentru a castiga si a ramane intre primele sase echipe. Asa cum e normal sa fie.

 

Haide Steaua! Asteptam cu sufletul la gura o prima victorie, dupa un lung sir de umilinte.

xray05.12.2015 15:54
mirceaor06.12.2015 09:50

Cand Tade va reusi sa traga mai mult de un sut la poarta intr-un meci intreg, deschid o sticla de sampanie.

 

 

Imi pare rau sa vad si forumul intrat in letargie, la fel ca atmosfera din sanul si din preajma echipei noastre iubite.

 

Mi-e dor de Steaua.

Virgil06.12.2015 21:38

Gol fantastic al lui Papp de la CCA 30 de metri si inca un gol al lui Tade din pasa lui Adi Popa, cel care pierduse pe drum doi olteni. In sfarsit Steaua joaca si are si rezultat.