Joi, 29 octombrie 2015, de la ora 20:30, pe stadionul "Viorel Mateianu",
Baia Mare- Steaua
in Cupa Romaniei.
Baia Mare, echipa nou promovata din Liga a treia, se afla pe primul loc al seriei a doua din Liga a doua.
In ultimul meci, jucat acasa, a pierdut in fata lui U Cluj. A fost de altfel primul meci pierdut din 10 meciuri jucate.
Interesul pentru meciul din Cupa Romaniei cu Steaua, e foarte mare, foaarte multa lume dorind sa vada echipa campioana.
Desi Steaua nu mai produce de mult timp fotbal, pentru meciul de joi este favorita. Totusi in meciurile din Cupa, de multe ori buturuga mica a rasturnat carul mare. Speram sa nu fie cazul joi
FORZA Steaua !
