Sambata, 15 iulie 2015 de la ora 21:00, pe Arena Nationala:
Steaua-ASA
Ultimele trei intalniri cu echipa ardeleana au insemnat tot atatea in frangeri pentru Steaua. Prima in deplasare cand ungurul I. Kovacs a permis echipei ardelene sa joace foarte dur si interzicand Stelei cel putin un penalty. Al doilea cand dupa un gol marcat de langa Tanase, de Zicu, apoi muresenii baricadandu-se in aparare. Ultimul a dost in SuperCupa cand Steaua a pierdut iar cu 0-1.
Tactica ASA e clara, da repede golul si apoi se apara pe trei linii.
Va mai fi asa si in acest meci? Sper ca nu, pentru ca Steaua a demonstrat o forma buna pana in prezent. Sper numai sa nu ne arbitreze Coltescu si banda lui de hoti.
Doamne Ajuta sa iasa bine pentru noi!
