FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Astra - Steaua 2-0 (0-0)

Virgil10.08.2015 08:22

Miercuri, 12 august 2015, de la ora 21:45, pe stadionul Marin Anastasovici din Giurgiu:

 

Astra - Steaua

 

In ultimul meci din campionat Astra, a invins la Timisoara formatia locala cu 3-1. In aceeasi etapa Steaua, desi a dominat copios si a fost in permanenta in apropierea buturilor adverse, nu a putut sa treaca de Dinamo, 0-0.

 

Steaua are 9 puncte si ocupa locul secund, Dupa CSMS Iasi, liderul exotic al acestui inceput de campionat. Astra are cu 1 punct mai putin decat ros-albastri si ocupa locul 6.

Totusi Astra e o echipa un pic mai pragmatica decat Steaua. Avandu-l  pe Budescu golgheter, dar practicand si un joc de atac cum nu e la indemana multor echipe, Astra e o candidata cu sanse la titlul de campioana.

 

Steaua practica un joc de atac bun, dar care nu se concretizeaza intotdeauana cu goluri.

Meciul de la Giurgiu va fi unul de urmarit, va fi echilibrat, iar invingatoarea e inca o necunoscuta.

 

Sumudica are chestia mica, dar echipa ii merge... Radoi a ramas cu mentalitatea de jucator, "'nu exista jucatori vinovati, echipa pierde, echipa castiga''...

Virgil12.08.2015 20:52

Sebastian Coltescu si brigada lui au viciat rezultatul final anuland trei goluri valabile Stelei si acordand un penalty gratuit Astrei. Tot Coltescu si brigada lui ne-au interzis victoria la finele sezonului trecut, cu Concordia.

 

Cineva ar trebui sa ia niste masuri pentru aceasta hotie pe fata.

 

In plus Budescu a comis un gest de rosu, palmuindu-l pe Cojocaru din plina viteza. A primit doar galben.

Rusinos.

xray13.08.2015 10:40

Screenshot_59.png