Miercuri, 12 august 2015, de la ora 21:45, pe stadionul Marin Anastasovici din Giurgiu:
Astra - Steaua
In ultimul meci din campionat Astra, a invins la Timisoara formatia locala cu 3-1. In aceeasi etapa Steaua, desi a dominat copios si a fost in permanenta in apropierea buturilor adverse, nu a putut sa treaca de Dinamo, 0-0.
Steaua are 9 puncte si ocupa locul secund, Dupa CSMS Iasi, liderul exotic al acestui inceput de campionat. Astra are cu 1 punct mai putin decat ros-albastri si ocupa locul 6.
Totusi Astra e o echipa un pic mai pragmatica decat Steaua. Avandu-l pe Budescu golgheter, dar practicand si un joc de atac cum nu e la indemana multor echipe, Astra e o candidata cu sanse la titlul de campioana.
Steaua practica un joc de atac bun, dar care nu se concretizeaza intotdeauana cu goluri.
Meciul de la Giurgiu va fi unul de urmarit, va fi echilibrat, iar invingatoarea e inca o necunoscuta.
Sumudica are chestia mica, dar echipa ii merge... Radoi a ramas cu mentalitatea de jucator, "'nu exista jucatori vinovati, echipa pierde, echipa castiga''...

