FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

"Armata Ultra" vrea sa cumpere marca Steaua de la CSA

xray19.05.2015 16:43

La Steaua se pregateste o revolutie. Fostul lider al galeriei din Ghencea pana in 2001 anunta ca mii de fani s-au organizat sa cumpere marca de la Armata.

        jean_pavel_fost_lider_al_galeriei_stelis

"Armata Ultra" anunta ca revine in Ghencea. Jean Pavel, fostul lider al galeriei din 1991 pana in 2001, a declarat pentru Sport Pro TV ca mii de fani s-au organizat sa plateasca bani pentru marca. Totul va fi organizat pe actiuni. 50 de euro va costa fiecare actiune, iar oricine poate cumpara maximum 200 de actiuni. Jean Pavel a declarat ca in aceasta saptamana vor incepe discutiile cu CSA.

 

"Noi ne-am organizat pentru achizitionarea brandului si marcii Steaua. Pe Bucuresti sunt confirmate 2500 de persoane. La Brasov sunt 300, la Satu Mare sunt peste 100. Pe Bucuresti numarul creste vizibil"

 

"Nu ne intereseaza sa cumparam sigla, acum nu mai exista Steaua, FCSB nu e Steaua, e o marca de haine. Palmaresul nu cred ca apartine FCSB-ului, a fost dovada prin acte, pana acum a jucat sub titulatura Steaua. Probabil ca saptamana asta ne vom intalni cu cei de la CSA, care vor face dovada ca detin brandul si istoria si de aici vom porni negocierile."

Sursa sport.ro

 

Jean Pavel a dat un interviu in acest sens.

A fost postat si pe forum. Il gasiti aici http://www.fcsteaua.ro/forum/index.php?showtopic=36863#entry690256

Alexandru H.19.05.2015 16:49

Succes la strangerea de bani.

Joga Bonito19.05.2015 17:35

Vise umede. Desi la Poli si UTA s-a putut.

xray19.05.2015 18:29

Dar se pare că fără palmares etc. Nu sunt la echipa suporterilor din Liga a IV-a.

 

Dan Alexa, antrenorul de la ACS Poli Timișoara nu crede că poate atrage in acest moment adevărata galerie de la Poli Timșoara.

Tehnicianul nou-promovatei crede insă că, dacă va fi recuperat palmaresul și dacă echipa va fi competitivă, lumea va veni la stadion. Sperăm să putem lua palmaresul cu vechea echipă. Sunt negocieri cu Marian Iancu. Lumea va veni alături de noi atunci când voi face o formație cu jucători buni, a spus Alexa.
Alexandru H.19.05.2015 19:14

 

Dar se pare că fără palmares etc. Nu sunt la echipa suporterilor din Liga a IV-a.

 

Dan Alexa, antrenorul de la ACS Poli Timișoara nu crede că poate atrage in acest moment adevărata galerie de la Poli Timșoara.

Tehnicianul nou-promovatei crede insă că, dacă va fi recuperat palmaresul și dacă echipa va fi competitivă, lumea va veni la stadion. Sperăm să putem lua palmaresul cu vechea echipă. Sunt negocieri cu Marian Iancu. Lumea va veni alături de noi atunci când voi face o formație cu jucători buni, a spus Alexa.

 

 

Nu are nimeni palmaresul Politehnicii Timisoara. Ala s-a dus pe calea batuta a decesului...

Adrians17.06.2015 06:56

Are cineva noutati legate de marea adunare de la Brasov ? Se cunoaste suma adunata si noul proprietar al siglei,clubului,palmaresului,jucatorilor,echipamentului etc ? 

Alexandru H.17.06.2015 07:29

Are cineva noutati legate de marea adunare de la Brasov ? Se cunoaste suma adunata si noul proprietar al siglei,clubului,palmaresului,jucatorilor,echipamentului etc ? 

 

Tacere absoluta pe frontul ala. Bine ca au timp de comunicate dar nu si de transparenta.

Adrians17.06.2015 09:18

Tacere absoluta pe frontul ala. Bine ca au timp de comunicate dar nu si de transparenta.

 

 

Nu cred Alex,mai degraba a fost un fiasco total.Daca era ceva cit de cit mai concret,cu posibile urmari,pina acum erau deja cinci articole prin ziarele de sport plus un invitat la Sport.ro.Jenel ramine la biz cu imbracaminte si spera sa-si vinda in continuare tricourile drept originale Nike prin magazinele deschise de CSA.Intrebati-l cite " Adidasuri originale " a vindut prin fostul magazin din Brezoianu si poate are curajul sa o spuna.

Alexandru H.17.06.2015 10:01

Asa e cand le faci fara cap.

 

Cred ca am zis-o de 1000 de ori. Nu e foarte dificil sa faci o echipa de fotbal si sa o inscrii in ultima Liga. Dar tocmai ca incepi cu un obiectiv de genul asta, limitat, ca sa-ti testezi posibilitatile de fundraising. Fara vise umede gen luam sigla, bagam sute de milioane de euro, ne intelegem cu CSA-ul, dam chirie de juma de milion pentru Ghencea, facem societate pe actiuni etc. Ai reusit sa faci o asociatie, sa obtii niste cotizatii, sa infiintezi un club sportiv, sa-l inscrii in Liga a IV-a? Bravo, acum ai rabdare timp de un an sa vezi cum merge echipa, cum vin banii, daca ai spectatori si posibilitati de a-i monetiza, cum se comporta conducerea asociatiei vis-a-vis de echipa, felul in care iti manageriezi aspectele juridice si tehnice ale unul club de fotbal.

xray17.06.2015 21:52

Are cineva noutati legate de marea adunare de la Brasov ? Se cunoaste suma adunata si noul proprietar al siglei,clubului,palmaresului,jucatorilor,echipamentului etc ? 

Aici e pagina: https://www.facebook.com/pages/Steaua-Noastr%C4%83/846435302072969