FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

FC Steaua - FC Petrolul 3-1

xray01.04.2015 03:26

Joi,  2 aprilie, ora 21:30, FC Steaua va intalni FC Petrolul pe National Arena, contand pentru semifinalele Cupei Romaniei Timisoreana. In prima mansa, disputata de stadionul Ilie Oana, scorul a fost de 1-1.
Meciul va fi transmis in direct de Pro TV.
 
Va reamintim ca la meciul tur, cu câteva minute înainte de startul partidei, Mircea Baganagiu crainicul arenei Ilie Oană spus despre FC Steaua: "Petrolul Ploiești întâlnește o echipă care joacă în nocturnă pentru prima dată în istoria sa, într-un meci în deplasare. FCSB este o debutantă în această competiție. Ne pare rău, dar nu avem istoric cu această echipă dansatoare de hore tradiționale țărănești"

Aveti aici, PRO MEMORIA, mistocareala de la min 0:50

 
Alexandru Chipciu a avut o replica la adresa lui Baganagiu: "Îi dedic acest gol crainicului stadionului pentru că am auzit despre aroganțele de dinainte de meci și pentru că imediat după ce au marcat ne-a numit FCSB. Nu cred că era nevoie de aceste ironii. Noi suntem Steaua București".
 

FC Steaua Bucuresti anunta ca, incepand de marti, 31 martie, ora 10:00, au fost puse in vanzare la case, biletele pentru partida cu Petrolul Ploiesti.
"Tichetele, care inca sunt disponibile pe www.biletesteaua.ro, au urmatoarele preturi:
PELUZE - INEL 1 - 15 LEI
TRIBUNA 2 - INEL 1 - PERIFERIC - 30 LEI
TRIBUNA 2 - INEL 1 - CENTRAL - 50 LEI
VIP 3 - 75 LEI
VIP 2 - 100 LEI
VIP 1 - 150 LEI
 
Programul caselor de bilete de la National Arena va fi urmatorul:
MARTI - 10:00 - 19:00
MIERCURI - 10:00 - 19:00
JOI - incepand cu ora 10:00
 
Suntem increzatori ca suporterii Stelei din toata tara vor fi alaturi de echipa in acest moment, in care ros-albastrii pot bifa o noua performanta deosebita in fotbalul romanesc, calificarea in doua finale si primul loc in campionat. Va asteptam la meci in numar cat mai mare, pentru a demonstra impreuna faptul ca aceasta este cea mai buna si cea mai iubita echipa din istoria Romaniei!
Forza Steaua!"
Sursa: www.steauafc.ro
xray01.04.2015 03:54

Mult mumu, Mircea Bagangiu - Bulangiu. :finger:  Are si nume predestinat de ... :wanker:  

Razvypitesti01.04.2015 07:34

mare dreptate are ala care a spus...ce a spus

Arsenal1886Steaua194701.04.2015 13:24

Aici am un singur lucru de zis. M uie petrolul.

edmond_dantes01.04.2015 19:30

mare dreptate are ala care a spus...ce a spus

Mare dreptate avea ala care i-a spus doamnei mamiticii tale.