Arsenal1886Steaua1947 tu chiar ai impresia ca se va naste o noua echipa ? Niciodata , MAPN-ul nu vrea echipa , vrea bani , tocmai de aceea a aprobat deschiderea unui magazin de catre un comerciant oarecare. E o rusine cum a ajuns " sigla " Stelei datorita MAPN iar voi SUD si NORD doriti formarea unei noi echipe impreuna cu dansii. Sustineti Steaua , chiar daca momentan este Fotbal Club Steaua Bucuresti , tot Steaua noastra este.
PS :
Palmaresul , istoria , traditia , chiar si cei aproape 5 milioane de suporteri stelisti din Romania , cu siguranta nu vor fi alaturi de o echipa noua infiintata fara palmares si istorie , care va pleca cel mult din Liga a 4a.
Eu zic ca se poate rezolva problema actuala , dar si in conditiile actuale , FCSB = Fotbal Club Steaua Bucuresti , este aceeasi CCA din anii 50 , aceeasi Steaua ce a cucerit UCL in 86 , aceeasi Steaua care a ajuns in semifinalele UEFA Cup in 2006 , aceeasi Steaua care va cuceri titlul 25 in vara , indiferent de sigla , emblema , Steaua ramane Steaua !!!