FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

George Tucudean

xray29.01.2015 22:05
 

381436_381436_tucudean_prezentare.jpg

 

Joi 29 Ian 2015 19:51

 

FC Steaua Bucuresti anunta ca atacantul George Tucudean, de la Charlton Athletic, a fost imprumutat de clubul nostru pentru o perioada de un an si jumatate, cu optiune de cumparare.

 


Varful in varsta de 23 de ani va purta tricoul cu numarul 29 si se va alatura lotului condus de Constantin Galca in Antalya incepand de vineri seara.

 

George Tucudean este un atacant nascut pe 30 aprilie 1991 la Arad, care si-a inceput cariera la UTA. In 2010 a fost transferat de Dinamo, echipa la care a evoluat timp de trei ani, fiind apoi achizitionat de catre Standard Liege. In returul sezonului trecut a fost imprumutat de belgieni tot la Dinamo, iar in actuala stagiune a jucat pentru Charlton Athletic, din a doua Liga engleza, pentru care a evoluat in 23 de partide si a inscris de doua ori. Are in palmares Cupa si Super Cupa Romaniei, ambele cucerite in tricoul lui Dinamo, in sezonul 2011-2012. Pana in prezent, evoluat pentru toate categoriile echipelor nationale ale Romaniei, cu exceptia celei de seniori.

 

"Sunt bucuros pentru ca am semnat si voi imbraca tricoul Stelei. Stiam despre interesul de a ma transfera inca de anul trecut si consider ca este un pas inainte in cariera mea sa evoluez pentru o echipa care-si propune performanta pe plan european. Acum, ramane sa muncesc foarte mult pentru a demonstra ca merit sa joc la Steaua si sper sa nu insel asteptarile, fiindca sunt constient de faptul ca efortul facut de club trebuie recompensat prin evolutii bune. Imi doresc sa castig trofee si ma bucur pentru faptul ca ma aflu la un club care-mi va usura aceasta misiune"!

 

George TUCUDEAN, in exclusivitate pentru www.steauafc.com

 

Sursa: site-ul oficial al clubului FC Steaua Bucuresti

puiu mordasan02.02.2015 15:48

Bine ai venit George!!!

Arsenal1886Steaua194703.02.2015 10:12

Cutudean... 

 

Cum sa-i urati bun venit unuia care a injurat Steaua nonstop cat a fost la dinam0 ?

 

 

Ma scuzati defapt... voi sustineti FCSB nu Steaua Bucuresti.

Empyro03.02.2015 11:40

Cutudean... 

 

Cum sa-i urati bun venit unuia care a injurat Steaua nonstop cat a fost la dinam0 ?

 

 

Ma scuzati defapt... voi sustineti FCSB nu Steaua Bucuresti.

Danciulescu a injurat Steaua pe rupte cand juca la dinam0, A venit la noi , a fost cel mai prolific marcator impotriva lor si ii injura pe rupte, S-a intors la dinam0 si a inceput sa ne injure iar. Asta e lipsa de profesionalism, dar asa e in fotbal, mai ales in cel romanesc. Una peste alta problema baiatului asta e ca un anti-talent

besliud03.02.2015 12:28

Vb lu Arsenal! Cum plm sa le urezi bine ati venit lui cutudean si tamas?

Eu le urez atat: https://www.youtube.com/watch?v=hKaF-NpKKvY

xray03.02.2015 18:07

Este comunicatul ad litteram de pe site-ul oficial al clubului FC Steaua Bucuresti.

http://www.steauafc.com/ro/articol/imprumut_tucudean/

Maximo05.02.2015 21:53

caracter indoielnic...nu prea a rupt gura targului pe unde a fost.Nu vad cum o sa o faca la Steaua. (ma scuzati...FCSB)...

Alexandru H.06.02.2015 19:14

Inceput foarte bun. Sper sa confirme in meciurile oficiale.

 

@Maximo Spune Steaua, ca aia e numele echipei. Daca asta nu e Steaua, inseamna ca nu mai exista alta echipa de fotbal care sa reprezinte lotul castigator de CCE. Daca nu realizati ce inseamna asta, foarte rau...

Il Padrino08.03.2015 12:14

E un fotbalist bun , zic eu. Un adevarat varf de careu , doar ca stilul de joc al lui Galca il cam incurca. Jocul de pase continuate in locul unui joc rapid , direct in viteza spre poarta il dezavantajeaza pe Tucudean. A marcat cu Astra dar apoi cu Craiova si la Ploiesti a fost sters , sa il vedem in urmatoarele jocuri...

 

 

PS : Tamas i-a transmis lui Costel ca este " stelist de mic " , aluzie la un alt " stelist " din lot , Paulica de la Medias.