13.12.2014 17:19
Costel Gâlcă a decis să lase 10 jucători acasă pentru meciul cu CSMS Iași din sferturile de finală ale Cupei Ligii.În afara lui Iancu, Chipciu și Filip care sînt accidentați, antrenorul Stelei i-a trimis in vacanță și pe Arlauskis, Popa, Tănase, Varela, Keșeru, Prepeliță și Stanciu, jucători care au dus greul in acest sezon.Din lotul de 18 jucători vor face parte fotbaliști precum Pham Huy (17 ani) sau atacanții Vîlceanu și Măcriș, tot de 17 ani.CSMS Iași - Steaua e mîine, de la ora 20:00.Cum ar putea arăta Steaua la Iași:Steaua: Cojocaru - Papp, Luchin, Szukala, Latovlevici - Bourceanu, Breeveld - Vîlceanu, Sînmărtean, Pîrvulescu - RusescuRezerve: Niță, Rîpă, Toșca, Matei, Neagu, Pham Huy, Măcriș
sursa: jegsp
