FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

resetare bios laptop

DragneRobert04.11.2014 15:18

Buna

Am un laptop Toshiba Satellite c660 și am vrut să ii reinstalez windows-ul. Doar că are CD-rom ul stricat și am incercat cu un USB. I-am dat burn image ( nu are nimic USB ul, am mai facut așa instalari) și nu mi-l recunoaște (am schimbat ordinea din BIOS). Are partitia de recovery sters așa că nu pot intra să dau repair și acum nu mai imi intră nici in windows.Ce pot face.?

axl07.11.2014 19:45

Ia-ti un cd-writer extern.

 

Daca ai un cd-writer vechi, de pc, ia-ti un adaptor din asta si leaga-l de laptop. E ieftin si te tine cam doua instalari de windows, apoi se arde. Dar iti faci treaba cu el.