Marti, 28 octombrie 2014, ora 20:30, pe stadionul Emil Alexandrescu din Iasi:
CSMS - Steaua
Meci transmis de Pro TV
La doar doua zile dupa macelul la care au fost supusi in Noul Kosovo (Tg Mures), Steaua trebuie sa dispute meciul de Cupa cu CSMS.
Fara atacantii calcati in picioare sub privirile ingaduitoare ale arbitrului de etnie maghiara, Stelei ii va fi greu sa finalizeze eventualele ocazii de gol.
Iancu e nefolosibil ca urmare a operatiei de menisc pe care a suferit-o. Lemnaru ar fi putut acum sa rezolve problema, dar Galca s-a grabit sa-l expedieze de unde a venit. Pacat, mare pacat.
De aceea spun ca Steaua poate pierde al doilea meci consecutiv, desi Iasiul nu e cine stie ce mare echipa, numai ca in aceste conditii echipa galben-ros-albastra e vulnerabila.
Nu stiu cine va arbitra meciul, sper insa sa nu mai fie trimisi arbitri ostili Stelei.
In mod normal Steaua ar trebui sa se califice in sferturile competitiei. Va reusi oare?
