nu ne-a furat tg mures. ne-au furat CFR sau astra sau din ambitia lui kovacs care intotdeauna a arbitrat impotriva noastra.
astra ma cam indoiesc ca kovacs tocmai i-a furat si pe ei acum 4-5 etape la CFR- astra 4-1. CFR imi aduc aminte ca si la meciul cu petrolul din deplasare a fost ajutata grav, e drept de coltescu.
pt meciul de la Iasi echipa este pur si simplu decimata. chiar nu reusesc sa imi dau seama cu cine vom incepe, mai ales in ideea in care unii jucatori trebuie menajati pt vineri. e vorba de cele 3 posturi de mijlocasi ofensivi si postul de atacant. pt atacant chiar nu sunt solutii, nu cred ca rusescu sau Keseru pot fi recuperati. si sincer nu vad rostul sa fie fortati si sa ramanem in curu gol cu Dinamo.
in functie de cat de grava este accidentarea unor jucatori eu spun ca nu ar trebui exclusa ideea de a se mai aduce un jucator 2. un atacant si un mijlocas dreapta. spre exemplu Banel Nicolita este liber si poate fi adus oricand. e drept ar fi de preferat sa fie adusi niste jucatori care au facut cat de cat ceva pregatire fizica sa poti sa ii bagi in cel mai scurt timp. dar varianta asta cum spuneam este valabila doar daca sunt ceva mai grave accidentarile jucatorilor nostri (chipciu, popa, rusescu).
