03.09.2014 04:18
Conducerea clubului Steaua a concluzionat ca dupa ultimele 3 achizitii, numarul de 30 de jucatori
din lot e prea mare si a hotarat sa renunte la cei mai tineri si fara experienta. Cei care vor pleca sunt: Aldea, Gradinaru si Pham.
Evident ca ei nu vor fi lasati pe drumuri, ci vor fi directionati catre alte echipe din Liga 1 si Liga 2.
Daca Steaua s-ar fi calificat in grupele Champions League, ar fi fost nevoie de ei in competitia destinata tineretului (Youth Champions League) si ar fi ramas in lot.
sursa: Valeriu Argaseala, intr-un comunicat televizat
