FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Aldea, Gradinaru si Pham, out de la Steaua

Virgil03.09.2014 04:18

Conducerea clubului Steaua a concluzionat ca dupa ultimele 3 achizitii, numarul de 30 de jucatori

din lot e prea mare si a hotarat sa renunte la cei mai tineri si fara experienta. Cei care vor pleca sunt: Aldea, Gradinaru si Pham.

Evident ca ei nu vor fi lasati pe drumuri, ci vor fi directionati catre alte echipe din Liga 1 si Liga 2.

Daca Steaua s-ar fi calificat in grupele Champions League, ar fi fost nevoie de ei in competitia destinata tineretului (Youth Champions League) si ar fi ramas in lot.

 

sursa: Valeriu Argaseala, intr-un comunicat televizat