"FC Steaua Bucuresti anunta ca a ajuns la un acord pentru rezilierea contractului cu Paul Papp.
Vineri 03 Iun 2016 15:06
Jucatorul in varsta de 26 de ani a parasit, astfel, Steaua dupa doua sezoane, in care a reusit sa castige titlul, Cupa Romaniei si Cupa Ligii Adeplast.
Clubul nostru ii multumeste pentru contributia adusa la obtinerea acestor trofee si ii ureaza mult succes in continuare!
Papp li se alatura, astfel, lui Ciprian Marica, Paul Pirvulescu, Thaer Bawab, Cornel Rapa si Catalin Carp, care s-au despartit de Steaua in aceasta pauza competitionala!
Paul Papp este un fundas central nascut la 11 noiembrie 1989, in Dej, care a debutat in fotbalul profesionist la Unirea Dej, iar dupa doua sezoane a semnat cu FC Botosani. In 2009 a fost achizitionat de FC Vaslui, la care a ramas pana in 2012, perioada in care a evoluat in 74 de jocuri si a inscris de 6 ori. Acum patru ani a semnat cu Chievo Verona, pentru care a bifat 14 partide si a inscris un gol, iar in a doua parte a sezonului trecut a fost imprumutat la Astra Giurgiu. Pana in prezent, Papp a imbracat de 18 ori tricoul echipei nationale si a inscris trei goluri, in timp ce la Steaua a evoluat de 63 de ori si a punctat de trei ori. Paul a cucerit toate trei trofeele in sezonul 2014-2015: titlul de campion, Cupa Romaniei si Cupa Ligii."
Mulțumim Papp și succes in viață și carieră!