Dupa cum spueam nu poti sa castigi un campionat daca pierzi punctele cu echipele mici,acum sa vad eu de unde le pun ei la loc la Giurgiu sau la Ploiesti ??
Si acum mai ridic un semn de intrebare,ce se intampla cand joci cu echipe gen Gaz Metan sau Botosani...care sunt destul de incomode...
Asta este viata,se mai intampla sa pierzi si cu echipe mici.
Sper ca Galca sa fi inteles ca nu e chiar atat de bine sa schimbi componenta echipei aproape la fiecare meci jucat (hai sa zicem ca inteleg sa "odihnesti" o parte din jucatorii de atac dar nu sa faci experimente cum te taie pe tine capu', nu mai esti la nationala de U17) si sper ca s-a convins intr-un final ca baietii astia:Neagu(cred ca a dat mai multe pase la adversari decat pase utile la coechipieri),Rapa(nici pana acum nu a invatat sa centreze),Tosca(spectator la majoritatea fazelor pe partea s-a,l-a intors Andrei Dumitras pe toate partile),Filip(parca mai misca ceva inainte de accidentare dar acum e sub-mediocru atat ofensiv cat si defensiv) nu au valoare de Liga 1 cu atat mai mult de UCL.
Pe de alta parte il inteleg, lotul este subtirel(sa nu zic subtire rau),ganditiva doar la cate plecari a avut Steaua in ultimul an si jumatate(Chiriches,Gardos,Bourceanu,Pintilii,Tatarusanu,Piovaccari,Raul Rusescu,Georgievski, in scurt timp urmeaza Latovlevici si posibil Tanase) mai pe scurt aproximativ 70% din echipa care a reusit sa faca performante in Europa League este ca si vanduta.
Anul acesta daca nu se investeste in aducerea unor fundasi laterali de calitate si a unui numar 9 valoros locul 2-3 scrie pe Steaua.