12-8 in favoarea Stelei. Asa a aratat tabela din bazinul Floreasca la finalul partidei disputate astazi intre CSM Oradea si Steaua Bucuresti. Elevii lui Eugen Georgescu au inceput in forta si in minutul 2 au deschis scorul printr-un gol superb. Sala Floreasca era in picioare la fiecare reusita a favoritilor. "Ros-albastrii" au atacat si golurile au venit unul dupa altul. George Georgescu capitanul stelist, dar si cel mai bun jucator al campionatului, a marcat pentru 4-0.
Primul gol al oradenilor, inscris in repriza a doua, a taiat elanul stelistilor, dar doar pana la pauza. Repriza a treia a jocului a consemnat noua reusite, cele mai multe din cele patru reprize, Razvan Cristescu fiind principalul marcator al stelistilor. La finalul partidei, jucatorii dar si antrenorii stelisti au sarit in apa, au facut hora bucuriei, au dansat pe ritmurile Scooter si au baut sampanie din mult ravnita cupa a victoriei.
www.gsp.ro
___________
Felicitari echipei campioane !
