Desi a dominat meciul de la cap la coada Steaua a înscris un singur gol.Prin Neaga în min.70 cu capul,din centrarea lui Oprita.Regretabil e ca Steaua desi a sutat de nenumarate ori,a nimerit de cele mai multe ori pe lânga si peste.E adevarat ca oaspetii au jucat pe viata si pe moarte.Au facut presing pe tot parcursul jocului si s-au aparat foarte bine,închizând cu cele doua linii de aparare toate culoarele spre poarta.De remarcat jocul bun facut de Oprita,dar si interventia salutara a lui Martin la capul lui A.Calin la lovitura de colt a Otelului din finalul partidei.Steaua a avut rabdare,dorinta de a învinge si a reluat de fiecare data atacurile esuate ca un Sisif,pâna când ceea ce era normal s-a produs.Dupa gol Steaua a conservat scorul printr-o posesie prelungita.Pentru efort,daruire si dorinta de a învinge remarcam întreaga echipa.Galeria a fost din nou la înaltime.Cu aceasta victorie-1:0- si cu jocul bun prestat asteptam cu încredere meciul de joi 21.1o contra belgienilor de la Standard Liege.FORZA Steaua!CONSACRAREA TE ASTEAPTA!
Orice s-ar spune,pe lânga lipsa lui Radoi,s-a simtit si lipsa lui Fl.Dumitru.
Se vede ca adversarele Stelei de pe teren propriu nu vin sa joace ci pur si simplu sa faca baricade în fata portii si sa iasa pe contraatac la mica ciupeala.La ce-o fi o fi.Si Stelei îi este foarte greu.In cel mai scurt timp trebuie gasit antidotul,pentru ca iata e foarte greu.
