FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Final de campionat. Reuseste Dinamo sa-l fure?

NTstelistul08.05.2006 08:12

Va reusi, oare, Dinamo, cea mai urata si hulita (justificat) echipa din campionat, sa fure si acest final de campionat?

Sa stam stramb si sa judecam drept!

Gloria - Steaua: 1 - 0. 3 penalty-uri neacordate si 1 GOL VALABIL (Dica) anulat!!! Doi stelisti eliminati. Comentariile sunt de prisos!

Rapid - Farul: 0 - 0. Desi sunt stelist (inrait) de aproape 40 de ani, recunosc cu obiectivitate ca Rapidului i se putea acorda lejer un penalty (fault, la Negru, in careu), poate chiar si al doilea (interventia portarului Curca, in careu). Mai mult, inca din prima repriza (pare-mi-se, chiar din primele 10 min.), Farul trebuia sa joace in 10 oameni. Fault clar de cartonas rosu, al jucatorului constantean (intrare din spate, fara minge, cu ambele picioare, "dubla secerare".

Sportul - Poli Iasi: 2 - 1. Chiar daca Sportul a castigat, A EXISTAT TENTATIVA VICIERII REZULTATULUI IN DEFAVOAREA SPORTULUI de catre arbitru, care a ANULAT UN GOL PERFECT VALABIL AL SPORTULUI, la scorul de 0 - 0! Intrebare (oarecum retorica): Cine are interesul ca aceste 3 echipe frumoase ale campionatului nostru sa fie furate de puncte? Raspunsul este unul singur: HOTII DE LA Dinamo!!!

Propunere: Cele trei echipe, la initiativa Stelei (eventual, a suporterilor daca nu va marsa conducerea clubului), sa creeze o Liga ANTI-HOTIE (in fapt, o Liga de monitorizare a tuturor actiunilor marsave ale lui Dinamo si satelitilor lui, precum Gloria Bistrita). Ar putea fi cooptate si: CFR Cluj, Poli Timisoara, F.C. National), precum si alte echipe doritoare. Dinamo trebuie declarat PUBLIC ENNEMY al fair-play-ului din campionatul Romaniei. Pentru ca asta si este!

Daca este cineva interesat de subiect, rog sa-mi trimita mail pe adresa n***@***. Exista cateva solutii pentru contracararea furturilor lui Dinamo! Adresez rugamintea catre webmaster, sa-mi lase acest comentariu integral. Multumesc.

De asemenea, ca specialist de Relatii Publice ce ma aflu, rog pe dl. Andone, specialistul RP al clubului Steaua sa-mi raspunda pe adresa de mail de mai sus, daca dansul considera ca propunerea mea este viabila. Cu respect, NTstelistul.

DTP-Ludacris08.05.2006 08:32

NU !! Titlul va merge in Ghencea :twisted: !!!

antonika08.05.2006 09:14

23 vine pe 23!!!! nu la gunoaie!!!

I.N.Money08.05.2006 09:22

La aceasta questie ma gandeam si eu! Dinamo a beneficiat intr-un fel de arbitrajele hilare din aceasta etapa.

Incompetenta lor ii indeamna iar sa fure pe fata o tara intreaga,mai rau este ca le e permis acest lucru.

vlad7508.05.2006 09:26

dupa infrangerea de la Bistrita,unii au au zis ca si-a bagat coada Rapid,dar eu continuu sa cred ca Dinamo apeleaza iar la ceea ce o caracterizeaza mai bine.Avand multe personaje dubioase in conducere,isi permit sa se imparta pe sarcini:unul la arbitri,unul la echipele adverse,unul pe la LPF,altul pe la FRF....

Sunt ferm convins ca Dinamo nu va mai pierde nici un meci.Dinamo a avut cele mai usoare meciuri cu Bistrita,mai ales in retur,cand MARTORUL a considerat ca are meciuri mai importante de jucat decat cel cu Dinamo si si-a menajat toata echipa.Sunt curios cum va juca Bistrita in Giulesti,avnd in vedere ca rapidistii au mancat bataie la Bistrita.Atunci se va vedea mana lui Dinamo(banuiesc ca la Steaua nu se va pune problema stimularii adversarului dupa scandalul cu Padureanu si cloaca lui)

stella08.05.2006 09:37

onanistii astia de la dimano au intrecut orice limita a bunului simt... in general nu sunt adeptul conspiratiilor dar acum chiar ca e prea de tot... astia sunt in stare sa faca orice pt a castiga si ei macar un loc in UEFA (chiar nu-l merita pt ca iar o fura si sunt eliminati de prin primu tur)

Steaua a trebuit sa munceasca de 2 ori mai mult ca sa-i fie recunoscute meritele... "ALATURI DE EI TITLUL 23"

Stryker08.05.2006 10:40

Ca tot discutam de arbitraje murdare....se spune ca dupa meciul de la Bistrita, serea a intrat la vestiarul stelistilor ca sa-si ceara scuze ca a "gresit" la faza cu golul anulat...asa ceva este o mare magarie, e ca si cum cineva iti fura televizorul din casa si a doua zi vine sa-si ceara scuze pentru fapta comisa...

Stryker08.05.2006 10:46
[...]

:D

 

ANUNT: stelist generos donez reviste xxx dinamovistilor aflati in cantonament la saftica

P.S. pentru onanistii incurabili avem papusi gonflabile cat si fel de fel de jucarii de plush...

:lol: :twisted: :lol: :twisted:

sorin_77708.05.2006 10:52

am impresia ca Dinamo profita de faptul ca nu prea e lumea cu ochii pe ei si isi usureaza partidele... Dar si asa nu o vad ca o amenintare... Dinamo are de tras foarte mult in ultima etapa... Hagi se va trezi in al 12-lea ceas si va incerca sa recastige publicul la Timisoara. Acel meci este sansa vietii lui si a carierei lui de antrenor...

redandblue08.05.2006 11:13
[...]

 

Editat. Nu mai e cazul. Moderatorii

Harald08.05.2006 12:02
Va reusi, oare, Dinamo, cea mai urata si hulita (justificat) echipa din campionat, sa fure si acest final de campionat?

Sa stam stramb si sa judecam drept!

Gloria - Steaua: 1 - 0. 3 penalty-uri neacordate si 1 GOL VALABIL (Dica) anulat!!! Doi stelisti eliminati. Comentariile sunt de prisos!

Rapid - Farul: 0 - 0. Desi sunt stelist (inrait) de aproape 40 de ani, recunosc cu obiectivitate ca Rapidului i se putea acorda lejer un penalty (fault, la Negru, in careu), poate chiar si al doilea (interventia portarului Curca, in careu). Mai mult, inca din prima repriza (pare-mi-se, chiar din primele 10 min.), Farul trebuia sa joace in 10 oameni. Fault clar de cartonas rosu, al jucatorului constantean (intrare din spate, fara minge, cu ambele picioare, "dubla secerare".

Sportul - Poli Iasi: 2 - 1. Chiar daca Sportul a castigat, A EXISTAT TENTATIVA VICIERII REZULTATULUI IN DEFAVOAREA SPORTULUI de catre arbitru, care a ANULAT UN GOL PERFECT VALABIL AL SPORTULUI, la scorul de 0 - 0! Intrebare (oarecum retorica): Cine are interesul ca aceste 3 echipe frumoase ale campionatului nostru sa fie furate de puncte? Raspunsul este unul singur: HOTII DE LA Dinamo!!!

Propunere: Cele trei echipe, la initiativa Stelei (eventual, a suporterilor daca nu va marsa conducerea clubului), sa creeze o Liga ANTI-HOTIE (in fapt, o Liga de monitorizare a tuturor actiunilor marsave ale lui Dinamo si satelitilor lui, precum Gloria Bistrita). Ar putea fi cooptate si: CFR Cluj, Poli Timisoara, F.C. National), precum si alte echipe doritoare. Dinamo trebuie declarat PUBLIC ENNEMY al fair-play-ului din campionatul Romaniei. Pentru ca asta si este!

Daca este cineva interesat de subiect, rog sa-mi trimita mail pe adresa n***@***. Exista cateva solutii pentru contracararea furturilor lui Dinamo! Adresez rugamintea catre webmaster, sa-mi lase acest comentariu integral. Multumesc.

De asemenea, ca specialist de Relatii Publice ce ma aflu, rog pe dl. Andone, specialistul RP al clubului Steaua sa-mi raspunda pe adresa de mail de mai sus, daca dansul considera ca propunerea mea este viabila. Cu respect, NTstelistul.

 

 

cam cum crezi ca se poate realiza ce spui tu aici ?

 

te intreb pentru ca multa lume are intentii asemanatoare la nervi si pana al urma se dovedeste un foc de paie

I.N.Money08.05.2006 13:33
am impresia ca Dinamo profita de faptul ca nu prea e lumea cu ochii pe ei si isi usureaza partidele... Dar si asa nu o vad ca o amenintare... Dinamo are de tras foarte mult in ultima etapa... Hagi se va trezi in al 12-lea ceas si va incerca sa recastige publicul la Timisoara. Acel meci este sansa vietii lui si a carierei lui de antrenor...

E greu Sorine,de cand s-a mutat Fulgerul Bragadiru la Timisioara,astia nu au luat nici macar un punct lui Dinamo din 2002 pana azi. :?

poisonsnakebite200208.05.2006 13:45
dupa infrangerea de la Bistrita,unii au au zis ca si-a bagat coada Rapid,dar eu continuu sa cred ca Dinamo apeleaza iar la ceea ce o caracterizeaza mai bine.Avand multe personaje dubioase in conducere,isi permit sa se imparta pe sarcini:unul la arbitri,unul la echipele adverse,unul pe la LPF,altul pe la FRF....

Sunt ferm convins ca Dinamo nu va mai pierde nici un meci.Dinamo a avut cele mai usoare meciuri cu Bistrita,mai ales in retur,cand MARTORUL a considerat ca are meciuri mai importante de jucat decat cel cu Dinamo si si-a menajat toata echipa.Sunt curios cum va juca Bistrita in Giulesti,avnd in vedere ca rapidistii au mancat bataie la Bistrita.Atunci se va vedea mana lui Dinamo(banuiesc ca la Steaua nu se va pune problema stimularii adversarului dupa scandalul cu Padureanu si cloaca lui)

nu, cei de la rapid au fost...in fiecare an astia de la gloria au un fel de consiliu, in frunte cu tata jeanm in care cantaresc ofertele unor echipe care apeleaza la ajutorul lui, iar anul asta (din surse sigure) a ales pe rapidisti. Ce bucurosi au fost blatistii de la gloria, cand cacanarbitrul serea a fluierat finalul meciului....din doua meciuri ca astea ei isi scot banii pe un an. Dar ce sa faci, ei au fost si motivati, si ajutati, insa cu toate astea noi nu trebuia sa pierdem. Parerea mea e ca Olaroiu este cel vinovat, si ma puteti contrazice. Ma doare sa o spun, insa Iacob a dat dovada de indisciplina la Bistrita, ceea ce pe vremea lui Protasov sau a lui Zenga nu se intampla. A avut toate motivele se fie nervos, insa nu trebuia sa reactioneze asa.

Stryker08.05.2006 16:36

Se zice ca Jiji ar fi cerut arbitrii straini pana la finalul campionatului la sediul FRF dar a fost refuzat...oare de ce? :evil:

KroNos^08.05.2006 16:53
Se zice ca Jiji ar fi cerut arbitrii straini pana la finalul campionatului la sediul FRF dar a fost refuzat...oare de ce? :evil:

 

In toamna cand era liniste si Steaua juca spectaculos, si inscria destul de mult chiar daca nu a castigat tot, NU s-a plans nimeni de la Steaua de arbitrii.

In retur chiar din prima etapa MM a inceput sa spuna ca arbitrii ne fura si ca Steaua nu e lasata sa ia titlul.

 

In ultimul timp Steaua castiga doar prin greselile adversarilor sau din penaltyuri.

 

- Arbitrii ar putea face ceva daca Dica, Iacob, Oprita, Nicolitza ar inscrie 5 goluri pe meci? NUUUU

- Ar putea sa anuleze golurile? NUUUUUU

 

Problema e ca Steaua in tur avea 15 ocazii pe meci. Chiar si atunci cand pierdea echipa stiam ca au jucat fotbal, ca au avut ocazii clare de gol si au incercat sa castige.

 

Dar Steaua in retur are doar 3 ocazii pe meci. Daca nu inscrie la una din cele 3 ocazii dupa meci MM spune ca ne-au furat arbitrii.

 

Pai cum vre Olaroiu, MM si Gigi sa castigam cand Steaua are doar 3 ocazii in loc de 15 intr-un meci?

armanovici08.05.2006 16:54

Se mai discuta despre rivali aici si doar aici:http://www.fcsteaua.ro/forum/viewtopic.php...ghlight=rivalii

 

Nu mai deschideti subiecte pe banda rulanta doar de dragul de a le deschide!

 

Topic inchis!