Duminica seara de la 20:15,pe Ghencea,Steaua va încerca în fata Otelului din Galati sa stearga cât va putea din amaraciunea ultimelor 2 rezultate.Cu o noua fata în comparatie cu cea de la ultimul meci,cel cu U,Steaua va fi indiscutabil mai puternica,cu Neaga,Dica,Paraschiv si Ogararu în teren.Otelul este echipa meciurilor transante,neavând nici un meci egal pâna acum.Din 8 meciuri disputate a câstigat 4,restul de 4 fiind pierdute.Golaverajul negativ,6-8,ne dezvaluie un Otelul zgârcit în a marca goluri,si oarecum darnic în a primi.Exact ce ne trebuie,zic eu,pentru a reusi sa ne urnim.Dupa cum se stie Hamutovski este accidentat si înca nu a venit de la Minsk.Florentin Dumitru este în continuare accidentat astfel încât vom consemna prima lui absenta în acest campionat.Din aceste motive formatia probabila va fi urmatoarea:Martin-Ogararu,Baciu,Ghionea,P.Marin(?!)- Pitu,Paraschiv,D.Munteanu,Dica-Neaga,Cristea.Sa speram ca "blestemul" ultimelor meciuri a trecut si ca în urma unui joc bun si a unei victorii,vom putea privi cu încredere spre prima înclestare din grupa Cupei UEFA,cea cu Standard Liege.Sa fim alaturi de baieti,sa ne bucuram la finalul celor 90' si sa închidem gurile clevetitorilor.HAIDE Steaua !
