FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Gabi Safta a fost dat afara de la Steaua!

bodanelu05.05.2006 06:17

Gabi Safta nu mai este crainicul stadionului Steaua. Motivul nu ţine de calităţile în domeniu ale acestuia, ci de faptul că la partida pe care roş-albaştrii au disputat-o pe propriul teren cu Middlesbrough, Safta a cerut de la staţia stadionului ca publicul să încurajeze echipa. Acest lucru este interzis de către UEFA şi, mai mult, la şedinţa tehnică de dinaintea jocului observatorul ar fi cerut în mod special conducătorilor Stelei ca aşa ceva să nu se întîmple. Ulterior, în raportul de meci, UEFA a reproşat roş-albaştrilor 5 scăpări de organizare, fapt pentru care a şi amendat clubul din Ghencea cu 10.000 de franci elveţieni. Una dintre nereguli ţinea de aruncarea unei petarde în teren, restul de patru fiind legate de încurajările crainicului.

 

Conform declaraţiilor lui Safta "la pauză mi s-a spus să nu mai agit spiritele la staţia de amplificare a stadionului. În repriza a doua m-am oprit. Însă vreau să-i reamintesc lui MM că în ultimii 9 ani eu mi-am făcut programul cu familia în funcţie de cel al echipei. Eu respir Steaua.

 

Sursa GSP

cannavaro05.05.2006 06:35

Se mai discuta si aici:

http://www.fcsteaua.ro/forum/viewtopic.php?t=3507

I.N.Money05.05.2006 10:59

Oricum e pacat,crainic ca Safta nu exista in Romania,poate se va revenii asupra deciziei..

rebely05.05.2006 12:44

NU CRED CA TREBUIA SA SE AJUNGA LA CZ ASTA PT ca NU SE MERITA CA SAFTA SA FIE DAT AFARA.NU E SINGURUL VINOVAT.....

gianini05.05.2006 15:09

e inadmisibil

pai Gabi stie cel mai bine cum sa motiveze suporterii in anumite momente, sa-i faca sa urle.

nu se face asa ceva.

trebuie lasat sa-si faca treaba.

se aude MM???