Un lucru e limpede. Nici suporteri, nici jucatorii stelisti nu trebuie sa raspunda prin violenta deselor provocaril. Asta si urmaresc provocatorii. Suspendari si amenzi pentru Steaua.
Suporterii sa le dea(verbal) in frigider, iar jucatorii sa le umple poarta de goluri.
Cand declansezi violenta, fie in teren, fie in tribuna, e ca o scanteie la un butoi de pulbere. Imediat lucrurile pot scapa de sub control, cu conseciinte nefericite.
MC, dupa ce a fost eliminat, de-al dracului nu a intrat pe tunel si a mai stat in fata suporterilor. Stia ca asta ii va enerva mai tare si vor arunca in el cu diverse. Ceea ce s-a si intamplat, facandu-l sa pozeze din vinovat, victima. A dus bicheta si molozul la arbitru si la observator ... Obiectiv indeplinit!
Daca suporterii se limitau doar la injuraturi nu se dicta suspendare 2 etape.
