FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Alexandru Aldea

Virgil10.02.2014 22:05

s_18_aldea_2013.jpg

 

Alexandru Catalin Aldea este un mijlocas central nascut pe 5 martie 1995 la Bucuresti. Acesta a inceput sa practice fotbalul la clubul nostru inca din 2002 si a fost convocat pana in prezent la toate loturile echipei nationale. A evoluat, in actualul sezon de UEFA Youth League, in toate cele sase partide disputate impotriva celor de la Chelsea, Schalke 04 si FC Basel, iar la nivel individual se poate lauda cu un titlu de "Cel mai bun fotbalist din Bucuresti in 2008", la categoria sa de varsta.

Virgil09.09.2014 16:55

Aldea a fost imprumutat Otelului pentru acest sezon. Alaturi de Gradinaru.

France9810.09.2014 12:12

Aldea este imprumutat la Afc Fortuna Poiana Campina - Liga a2a.

Multa bafta.

besliud10.09.2014 12:51

Nu conteaza unde sunt imprumutati, important este sa joace si sa creasca din punct de vedere sportiv! Sper sa ajunga si el cum este Dorin Rotariu. Oricum daca Rotariu mai sta mult pe la dinam0l0z, se alege praful de calitatile lui!