FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Claudiu Andrei Keserü

«12»
xray19.02.2015 00:55
Comunicat oficial Steaua: 

Fotbal Club Steaua Bucuresti ii multumeste lui Claudiu Keseru, care s-a transferat la gruparea qatareza Al-Gharafa si ii ureaza mult succes in noua sa aventura din fotbalul arab.

 

Luni 16 Feb 2015 20:40

Clubul nostru il felicita pe jucator pentru contributia extraordinara avuta la obtinerea de succese pe plan intern si international in 2014, an in care a reusit sa inscrie nu mai putin de 28 de goluri in tricoul ros-albastru!

 

Claudiu Andrei Keseru este un atacant nascut pe 2 decembrie 1986, la Oradea, care a inceput fotbalul profesionist la FC Bihor. A debutat pentru echipa oradeana in sezonul 2002-2003, reusind sa inscrie 3 goluri in 15 partide din Liga a II-a. Imediat dupa incheierea acelei stagiuni, a fost transferat de catre FC Nantes, club care l-a inclus in lotul celei de-a doua echipe in primul sezon. A debutat pentru seniori in 2004 si a evoluat, pana in 2008, in 81 de jocuri si a inscris 11 goluri. Au urmat imprumuturi la echipe de Liga a doua precum Libourne, Tours si Angers, ultima achizitionand drepturile sale federative in 2011. Pentru gruparea din Vestul Frantei a inscris 33 goluri in 100 partide pana in vara lui 2013, cand a semnat cu SC Bastia, din Ligue 1. Cu toate ca a evoluat in 16 jocuri pentru gruparea corsicana, a decis sa dea curs ofertei Stelei, din dorinta de a evolua in Liga 1 si de a deveni Campion al Romaniei, performanta pe care a obtinut-o in vara lui 2014. De asemenea, Cleo a inscris 28 de goluri pentru ros-albastri in 2014, fiind desemnat "Atacantul Anului" in mai multe anchete sportive.

Pentru o galerie foto dedicata golgeterului Stelei, accesati www.facebook.com/FCSBOfficial.

 

Multumim, Claudiu Keseru!

TiEMPO20.02.2015 10:16

In decembrie spunea ca doar daca vine o oferta de la Real Madrid paraseste Steaua in iarna asta... "Fotbaliatori" fara caracter si cuvant.

xray20.02.2015 16:24

Mesajul de ramas bun al lui Keseru:

 

"Dragii mei, am incheiat o etapa extraordinara a carierei mele, am impărtășit numeroase bucurii alături de voi, prieteni dragi si suporteri ai echipei. Nimic din ce am realizat nu s ar fi putut indeplini fără ajutorul vostru, fără motivația de a ma impune la cea mai bune echipa din Romania, Steaua Bucuresti.

 

Titlul de campion, golgheterul echipei si atacantul anului 2014, trofee cu care mă mândresc si care m au implinit ca jucător. Mulțumesc Stelei, colegilor mei si tuturor suporterilor pentru cea mai frumoasa perioada a carierei mele. Sa ne vedem cu bine , si promit ca voi veni sa ne bucurăm impreuna la câștigarea titlului 26."

 

https://www.facebook.com/claudiukeseruoficial

xray22.06.2015 01:17

https://www.facebook.com/claudiukeseruoficial/posts/890241584348508:0"data-width="500">
cite="https://www.facebook.com/claudiukeseruoficial/posts/890241584348508:0">

Ce amintiri frumoase. Un moment magic, un tricou unic pus la loc de cinste în casă și în inima mea, al echipei de suflet ce capătă o valoare nemărginită.

Posted by href="https://www.facebook.com/claudiukeseruoficial">Claudiu Keșerü on href="https://www.facebook.com/claudiukeseruoficial/posts/890241584348508:0">21 Iunie 2015

 

 

 

11535881_890241584348508_612920164741914

«12»