In decembrie spunea ca doar daca vine o oferta de la Real Madrid paraseste Steaua in iarna asta... "Fotbaliatori" fara caracter si cuvant.
Mesajul de ramas bun al lui Keseru:
"Dragii mei, am incheiat o etapa extraordinara a carierei mele, am impărtășit numeroase bucurii alături de voi, prieteni dragi si suporteri ai echipei. Nimic din ce am realizat nu s ar fi putut indeplini fără ajutorul vostru, fără motivația de a ma impune la cea mai bune echipa din Romania, Steaua Bucuresti.
Titlul de campion, golgheterul echipei si atacantul anului 2014, trofee cu care mă mândresc si care m au implinit ca jucător. Mulțumesc Stelei, colegilor mei si tuturor suporterilor pentru cea mai frumoasa perioada a carierei mele. Sa ne vedem cu bine , si promit ca voi veni sa ne bucurăm impreuna la câștigarea titlului 26."
cite="https://www.facebook.com/claudiukeseruoficial/posts/890241584348508:0">Ce amintiri frumoase. Un moment magic, un tricou unic pus la loc de cinste în casă și în inima mea, al echipei de suflet ce capătă o valoare nemărginită.
Posted by href="https://www.facebook.com/claudiukeseruoficial">Claudiu Keșerü on href="https://www.facebook.com/claudiukeseruoficial/posts/890241584348508:0">21 Iunie 2015
