Steaua - Astra 3-1 (1-0), dar victoria stelista n-ar fi fost posibila fara contributiile lui ... Coman, Muresan, Gaman si Morais.
Tatarusanu 6 - fara vina la gol, un pic nesigur pe centrari in repriza a doua;
Prepelita 6 - mai bun in partea a doua;
Szukala 6 - pacat de galbenul incasat;
Gardos 7 - GWG in limbaj hocheistic;
Latovlevici 5 - o preluare gresita in situatie de singur cu portarul, plus un galben luat prosteste in minutul 95;
Bourceanu 5 - assist la golul lui Gardos, in rest o evolutie mizerabila;
Pintilii 4 - o nota mica pentru cele doua galbene colectionate in doar trei minute; arata din ce in ce mai mult ca un jucator rudimentar;
Tanase 5 - mai slab ca la Piatra Neamt - meciul de rerefinta din ultima vreme;
Stanciu 5 - a pierdut mingea la golul lui Budescu, fara a insemna ca ar fi singurul vinovat;
Popa 6 - gol + pasa de gol, altfel destule nereusite;
Kapetanos 6 - un joc bun, minus brutalitatea din prima parte;
Chipciu 6 - o mare ratare si o contributie importanta la golul lui Piovaccari;
Piovaccari 6 - a dat golul desprinderii;
Varela 6 - util.
Meciul de la Giurgiu va fi ceva mai greu. Sa vedem cine va evolua langa Bourceanu in linia mediana a Stelei.