Sambata, 14.12.2013, de la 20:45, pe stadionul Municipal Ceahlaul:
Ceahlaul - Steaua,
Meci televizat de Antena 1 si Dolce Sport.
Sambata, 14.12.2013, de la 20:45, pe stadionul Municipal Ceahlaul:
Ceahlaul - Steaua,
Meci televizat de Antena 1 si Dolce Sport.
Pentru deplasare vreau sa stiu si eu niste date PM! va rog.
NORD:
Telefon: 0720 833 811
c***@***
SUD:
p***@***
Daca nu luam trei puncte sambata la Piatra, adio si-un praz verde titlul neoficial de campioana de toamna!
NORD:
Telefon: 0720 833 811
c***@***
SUD:
p***@***
Numai ca la adresa de mail p***@*** nu prea primesti replay! ![]()
Alex cine este detinatorul acelui numar? Lasa-ma sa ghicesc.......
......... Bogdan Punkerul?
Vezi draq ca poate nu mai doarme omul ca il suna lumea aiurea!
Sau daca vreti il puteti contacta pe fratele besliud la 0760....restul pe privat
))))
:D
Foarte probabil, Steaua va incepe jocul de la Piatra Neamt in urmatoarea alcatuire: Tatarusanu - Varela, Szukala, Gardos, Latovlevici - Bourceanu, Pintilii - Chipciu, Stanciu, Tanase - Piovaccari.
Altfel, faptul ca nemtii sunt foarte increzatori s-ar putea sa ne avantajeze.
Scorul la pauza 0-2. Marcatori : Adrian Popa min 9 si Stanciu min 43.
Ne-am pisat pe ei! Hai cu 4-0!
Ceahlaul - Steaua 0-2, la pauza, gratie golurilor marcate de Popa si Stanciu. Nu toti jucatorii Stelei au fost insa la inaltime in prima parte a meciului.
Tatarusanu 8 - doua interventii extraordinare in fata lui Golubivici si Marc la scorul de 1-0;
Rapa 6 - sigur in cele mai multe situatie; in plus, a contribuit la faza din care a inscris Stanciu;
Gardos 4 - cel putin trei gafe, din fericire nemtenii nu au profitat de aceste erori;
Szukala 7 - bun si in apare, dar si in atac; a trimis in bara la al doilea corner al Stelei;
Latovlevici 6 - in usoara crestere fata de partidele anterioare;
Bourceanu 5 - lent, putine realizari, a franat multe actiuni de atac;
Pintilii 6 - acceptabil;
Popa 6 - foarte multe reusite, dar si o eroare majora din care Golubovici ar fi putut egala;
Stanciu 7 - rapid, inventiv, eficace;
Tanase 7 - util la mijloc, cu o contributie importanta la primul gol;
Piovaccari 5 - neglijent la al doilea corner al Stelei cand ar fi trebuit sa trimita in plasa dupa bara lui Szukala.
Cu speranta ca Gardos si Burceanu vor juca mai bine dupa pauza, iar Rapa si Latovlevici nu vor comite erori importante, ma retrag pana la finele jocului. Hai Steaua!
Foglia secca Stanciu! ![]()
Am fortat exact cat a fost nevoie, o repriza.Hai sa le trantim cu terenu in cap celor de la Astra....
Ceahlaul - Steaua 0-2 (0-2), goluri Popa si Stanciu in prima repriza. Steaua castiga pentru prima oara in campionat dupa 27 octombrie, atunci cand s-a impus, in deplasare, impotriva lui FC Brasov.
Tatarusanu 8 - interventiile excelente din finalul primei reprize au cantarit mult in economia jocului;
Prepelita 6 - util, fara a straluci;
Szukala 7 - sigur, cu aport ofensiv semnificativ;
Gardos 5 - mai bun dupa pauza, insa greselile din prima parte puteau sa dea o alta turnura meciului;
Latovlevici 7 - nederanjat de adsversarul direct si-a ingaduit cate ... o rabona pe repriza;
Bourceanu 6 - obosit, cu ceva servicii gresite;
Varela 6 - fara probleme majore;
Stanciu 7- ar fi putut sa realizeze dubla in primul minut al reprizei secunde;
Popa 7 - si el ar fi putut sa inscrie a doua oara, dar a nimerit bara in minutul 85;
Tanase 7 - joc solid, multe faze izbutite;
Chipciu 5 - destul de firav;
Piovaccari 5 - a cheltuit multa energie, a ratat doua situatii imense, cate una in fiecare parte.
Am facut referiri la prestatiile lui Rapa si Pintilii in postarea anterioara. Urmeaza dubla mansa cu Astra!
As sublinia urmatoarele:
Popa Adrian- penibil(din nou), fara nici cea mai mica idee despre ce are de facut. Golul marcat e o enigma pentru mine.
Bourceanu- extrem de slab, nu mai spun ca nu e motorul echipei ci mai degraba franele echipei...
Joc urat, fara orizont, jucat la nimereala. Perspective extrem de sumbre pentru dubla cu Astra.
Sper sa n-ai dreptate de niciun fel, dar tare mi-e teama ca ai.
Nu mi-a placut meciul, desi am castigat cu 2-0 ... 2 bare etc.
Inca suferim pe faza constructie in precizie. Nu mai spun la centrarile de pe benzi ...
Asta intr-un meci in care nemtenii au fost mult sub prestia din Ghencea.
Sper sa se fi pastrat pentru Astra. ![]()
mda ... sa speram ...
urmeaza 2 meciuri care ne pot face sa uitam pentru moment de dezastrul din UCL ...
Comparativ cu alti ani cand vedeam dupa o infrangere din UCL pierdeam si in campionat...deci este o imbunatatire la acest capitol.