Mare meci mare, la Botosani!
FC Botosani " Steaua
Meciul se va disputa pe stadionul Municipal, incepand de la ora 17, duminica 22 septembrie 2013. Digi Sport va transmite pe micile ecrane incrancenarea din teren a moldovenilor sau altfel spus, placerea de a juca a ros-albastrilor.
S-au pus in vanzare biletele pentru acest meci, la preturile practicate de orice club respectabil din provincie, atunci cand adversara echipelor locale e Steaua. 70 de lei la tribuna, si 40 de lei la peluza. Si e bataie pe ele.
Am avut cereri si de la Vatra Dornei, si de la Vicov. Au venit oameni tocmai de la Vicov să cumpere bilete, a declarat Dumitru Branza director executiv FC Botosani. O chestie cat se poate de normala.
Comentariu original pe situl official al echipei din Botosani:
#1 justice man 14-09-2013 15:45
bai URDA de oaie...tu te bucuri ca iti vin oameni din Suceava din alte parti! Ei vin sa vada Steaua pentru ca sunt fani ai acestei echipe! Te bucuri ca vinzi bilete unor oameni care nu vor tine si nu vor incuraja FC Botosani ci dimpotriva poate la un momentdat din tribuna vor sustine Steaua! Sper si poate niste oameni care iti platesc salariul vor vedea adevarata ta fata si te vor da afara! Iti spune un om care a facut parte din acest club si numai un exemplu dau ca sa te cunoasca lumea : inca de pe timpul cand era Salavastru patron...banii pentru deplasarile juniorilor pentru apa si masa nu mai ajungeau la copii si la antrenori!
De-a dreptul interesant.
Iata mai jos lotul echipei gazda condusa de oarecum cunoscutul antrenor Cristian Popovici:

Sa mai amintim ca FCB e liderul la zi al campionatului, cu 14 puncte si un joc mai putin disputat, urmata de Steaua cu 13 puncte si 2 jocuri mai putin disputate.
Steaua vine la acest meci la 6 zile de la primul meci in grupa E a UEFA Champions League (ce frumos suna), Schalke 04.
As spune ca au suficient timp de recuperare pana la deplasarea in orasul in care se pune harta in cui.
Sa ne intelegem, vor juca primele doua echipe ale ligii 1 la acest moment. Ne asteptam sa primim o replica pe masura, tot atat de mult cat credem ca emotiile liderului vor fi foarte mari.
Va reusi Botosani sa lase o impresie buna privitorilor acestui meci? E foarte posibil, dar nu prea cred.
