Dupa accidentul din meciul cu iesenii,cred ca antrenorii si jucatorii nostri au tras concluziile necesare stabilirii masurilor,pentru ca astfel de "derapari" pe drumul spre titlul de campioana sa nu se mai întâmple.Pauza datorata întreruperii campionatului,pentru caricatura de meci facuta cu Cehia,a fost binevenita pentru refacere.Noi în general stim la ce sa ne asteptam de la echipa noastra.Despre "U" stim ca se afla pe locul 5 în seria B3,cu 15 puncte din 8 meciuri disputate si un golaveraj pozitiv 17-10.Deasemenea ca se afla la numai 2 puncte distanta de liderul FC Oradea.In ultimul meci,jucat acasa,a câstigat cu 2-1 în fata celor de la TRICOTAJE Ineu.Datele de mai sus spun ca "U" este o echipa buna,cu sanse de promovare în prima divizie.Mâine de la ora 14:00,ros-albastrii din Ghencea vor da piept asadar la Cluj Napoca cu buturuga mica "U".Meciul va fi arbitrat de Robert Dumitru din Brasov.Speram într-o evolutie buna a echipei noastre,ca urmare a luarii în serios a gazdelor,care sa se încheie cu victorie si calificarea în optimile Cupei României.HAIDE Steaua !
