FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Tutorial - cum sa faci un steag pe 2 bete

Katau26.04.2006 15:35

Am pus acest topic pentru aceia care nu prea au cunostinte in domeniu,si nici prea mult talent la desen :lol:

 

1.alegeti imaginea/desenul si printati`l pe mai multe foi k sa iasa in marimea dorita ->

pic022227ex.th.jpg

2.fixati materialul pe desenul printat(va trebuie un material relativ subtire k sa se vada prin el),si dupaia copiati desenul cu un marker/pix

pic023506lt.th.jpg

3.peste schita facuta cu markeru/pix dati cu vopsea (vopsea la cutie si pensula subtire)

pic023736gu.th.jpg

4.Fundalul il puteti da folsind spreiuri cu vopsea(faceti sablon din niste cartoane,k sa fie mai usor)

pic023809lo.th.jpg

5.folositi atza si ac pentru a coase marginile steagului,infigetzi betzele si gata steagu (eu nul`am cusut inca :lol: )

pic023821ji.th.jpg

 

 

Sper k acest topic va fi de ajutor pt cei care sunt incepatori. :twisted:

 

P.S. steagu va fi maine pe stadion :lol:

Motanu D26.04.2006 15:40

Nu ma asteptam sa vad vreodata un "tutorial" pe fcSteaua, dar trebuie sa recunosc ca e reusit. Poate ca cei cu vechime in peluza vor rade superior cand vor citi acest topic - si e normal - dar pentru cei care habar nu au ce-i ala steag pe doua betze ideea e buna !!! 8) :wink:

Triphat26.04.2006 15:51

Si imi ziceai tu mie ca nu ai talent!

 

A iesit super frumos man, fa rost de tevi acu!

 

Bravo :wink:

Cristty_bossul26.04.2006 17:38

cam cat timp ti-a luat sa-l faci ?

Katau26.04.2006 18:09

cam 6 ore

***alex***26.04.2006 18:30

A iesit bine! Astept sa-l vad pe stadion! :D

winner_00726.04.2006 19:03

reusit!!Ai talent !!Ma bucur sa stiu ca o sa existe pe stadion suporteri stelisti infocati!

Radu mic26.04.2006 19:52

foarte reusit!! Bravo, dar in anglia va lasa cu bete/tevi?? ultima oara cand am fost eu acolo nu lasa pe nimeni cu steaguri pe bete!

KiTz26.04.2006 20:02

NOTA 10+ Katau :wink:

Vladinho26.04.2006 20:51

Bravo barosane

Feliicitari pentru tutorial si pentru steag!

Katau26.04.2006 21:13

dak nu ma lasa asta e las tzevile la poarta :twisted:

cannavaro26.04.2006 21:49

Este de apreciat efortul tau ... mai ales ca nu-ti da nimeni bani pentru ceea ce faci!

 

Defapt asta e important! Sa faci totul din pasiune si neconditionat!

Pedro26.04.2006 22:47

oare cand o sa fie multi care o sa deseneze din pasiune, sa umplem peluza de steaguri, nu numai primele randuri

oare cand?

ManiaCU26.04.2006 22:57

Marfa steagul ! Esti talentat :) Cum faci sa printezi imaginea/desenul pe mai multe foi ... folosesti vreun program ?

Katau27.04.2006 06:47

da am facut desenu in paint :P....am plecat la meci forza Steaua