FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Noile Imnuri

Steffy22.08.2013 12:07

Noul imn Rapid,

 

Suntem doar in B acasa

Portile ni se inchid

Nu-i echipa mai frumoasa

In insolventa ca Rapid

 

Ref: Zamfir, Zamfir

Vinde daca ne iubesti

Rapid, rapid

Haide Copos in Giulesti

Haide Copos in Giulesti.

 

Inima ce-n piept ne bate

Azi s-a prefacut in scrum

Nasu si Mitica frate

Ne-au dus pe ultimul drum

 

Ref: Zamfir, Zamfir

Vinde daca ne iubesti

Rapid, rapid

Haide Copos in Giulesti

Haide Copos in Giulesti.

 

Nu va dati batuti o clipa

Invatati acest refren

Patronul de la echipa

Pe sub rotile de tren

 

Ref: Zamfir, Zamfir

Vinde daca ne iubesti

Rapid, rapid

Haide Copos in Giulesti

Haide Copos in Giulesti.

 

 

 

 

Noul imn Dinamo,

 

 

Di namo!Din amo!Dina mo!Dinam o!

 

 

Refren:

Fie vreme buna,fie vreme rea,

Caini la retrogradare si dincolo de ea!

Faceti loc,cad potai rosii!

Frati de foame si duhoare!

Faceti loc,mor javre rosii,

Uniti la retrogradare!

 

Fie vreme buna,fie vreme rea,

Caini la retrogradare si dincolo de ea!

 

 

 

O echipa muribunda, galerie nu e, nu e ?!

Retrogradam impreuna,

Prindem B-ul intr-o luna!

 

 

 

Refren:

Fie vreme buna,fie vreme rea,

Caini la retrogradare si dincolo de ea!

Faceti loc,cad potai rosii!

Frati de foame si duhoare!

Faceti loc,mor javre rosii,

Uniti la retrogradare!

 

Fie vreme buna,fie vreme rea,

Caini la retrogradare si dincolo de ea!