Probabil ca proverbul de mai sus nu-i este cunoscut.Daca l-ar fi aplicat,în mod sigur n-ar mai fi stârnit atâta mânie.Intrebat de unul din oficialii lui Sahtior daca nu ar vrea sa revina la Donetsk,ar fi raspuns ca da,dar ca nu e momentul acum,pentru ca nu a apucat sa joace contra Stelei.Cu alte cuvinte ca nu a apucat înca "sa dea o lectie" echipei de la care primea cel mai mare salariu din campionat,si ai carei suporteri îl iubeau si-i tineau parte.Fara comentarii...Totusi i s-ar potrivi urmatoarea scurta si poate nu asa de cunoscuta poezioara:
Din bucata mea de pâine,
Am hranit un om si-un câine.
Câinele ma recunoaste,
Omul nu ma mai cunoaste.
Stau si ma întreb în mine,
Care-i om si care-i câine? :roll:
Adaptata ar putea suna asa:
Din pâinica de la moara,
Am hranit un om si-o cioara.
Cioara da,ma recunoaste.
Omul nu ma mai cunoaste.
Stau si ma-ntreb într-o doara,
Care-i om si care-i cioara? :?:
