Salut!
Mult asteptatul imn al Stelei pare sa fie un vis. E destul de greu sa vezi in dreptul imnului melodii gen Scooter -Maria. Oricum cetatenii vor ramane cetateni si va fi greu sa cantam ceva cu totii, dar din ce am vazut si pe alte postari..am avea nevoie de o melodie mai lenta.
Ce ziceti de ritmul si idea melodiei Doina Haiducului - Zdob si Zdub? Sunt cateva versuri care ar putea fi adaptate(mult adaptate) si cred ca s-ar auzi frumos. De exemplu:
"Drumul omului-i greu
Pana la ultima stea,
Liber e sufletul meu,
Libera-i inima mea.
+ refren:
Si cum imi place sa dorm
Noaptea-n padure la foc,
Stam impreuna cu toti,
Visul langa izvor."
+ O o oo oooo - in ritm
Ceva pareri?
