FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Propunere cantec galerie

ste107.08.2013 14:59

Salut!

Mult asteptatul imn al Stelei pare sa fie un vis. E destul de greu sa vezi in dreptul imnului melodii gen Scooter -Maria. Oricum cetatenii vor ramane cetateni si va fi greu sa cantam ceva cu totii, dar din ce am vazut si pe alte postari..am avea nevoie de o melodie mai lenta.

Ce ziceti de ritmul si idea melodiei Doina Haiducului - Zdob si Zdub? Sunt cateva versuri care ar putea fi adaptate(mult adaptate) si cred ca s-ar auzi frumos. De exemplu:

"Drumul omului-i greu

Pana la ultima stea,

Liber e sufletul meu,

Libera-i inima mea.

 

+ refren:

Si cum imi place sa dorm

Noaptea-n padure la foc,

Stam impreuna cu toti,

Visul langa izvor."

 

+ O o oo oooo - in ritm

Ceva pareri?

 

Alin0726.08.2013 10:02

Cred ca melodia aceasta poate fi un imn destul de bun pentru Steaua.

 

Eu personal o ascult mereu inaintea meciurilor importante pe care Steaua le joaca. :steag_cruce_invers: